29. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları 10 Ekim’de ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda, Daimi sanatçımız Fazıl Say Resitali konseri ile başlıyor. Müzik Buluşmalarımız kapsamında 17 Ekim’de genç yetenek Emir İlgen, Bach, Beethoven,Chopin ve Debussy’nin eserlerinden oluşan bir program ile ENKA Sahnesine konuk oluyor.

10 Ekim-25 Aralık tarihleri arasında sürecek buluşmalar kapsamında 20 yılı aşan müzik kariyeriyle ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Mirkelam, Ankara’nın ilk ve tek kadrolu profesyonel sanatçılarından kurulu özel oda orkestrası Orkestra Akademik Başkent ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü Gülsin Onay, Tango müziğini bambaşka ve yepyeni bir bakış açısıyla  yorumlayan PIATANGO & Jülide Özçelik, adıyla yaptığı işin bu kadar uyum  sağladığı Barış İçin Müzik Orkestrası, Türkiye’nin en yetenekli, en uyumlu ve aynı zamanda da en eğlenceli dörtlüsü Borusan Quartet, piyano virtüözü Gökhan Aybulus, “Dört Bir Yandan” adlı konserleri ile Seran Bilgi & Piyanist Burçin Büke, yüzlerce şarkı üretti, binlerce şarkı yorumladı, yüzü aşkın sanat ödülünün sahibi oldu, müzikaller, televizyon programları, sinema filmleri, binlerce konserle geçen 48 yıl ve unutulmaz şarkıları ile Erol Evgin ve kapanış konseri şef Masis Aram Gözbek yönetiminde Boğaziçi Caz Korosu – Yılbaşı Konseri ile siz seyircilerimizi buluşturuyoruz.

10 Ekim Sal. 20:30

Fazıl Say Piyano Resitali

Konser @ENKA İbrahim Betil Oditoryumu Fiyat: 90 TL

ekle 2017-10-10 20:30:00 2017-10-10 21:30:00 Europe/Istanbul Fazıl Say - Piyano Resitali Sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmiş, 5 kıtada konserler veren, Le Figaro’nun “O, sadece dahi bir piyanist değil; şüphesiz kendisi 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından birisi olacak.” Diyerek tanımladığı ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçısı Fazıl Say, 29. Yıl Müzik Buluşmalarımızın açılış konserinde 10 Ekim akşamı seyirciyle buluşuyor. Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserleri, besteleri ve aldığı sayısız ödüll[...] ENKA İbrahim Betil Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmiş, 5 kıtada konserler veren, Le Figaro’nun “O, sadece dahi bir piyanist değil; şüphesiz kendisi 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından birisi olacak.” Diyerek tanımladığı ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçısı Fazıl Say, 29. Yıl Müzik Buluşmalarımızın açılış konserinde 10 Ekim akşamı seyirciyle buluşuyor.

Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserleri, besteleri ve aldığı sayısız ödülleriyle tanınan Say, kendi ekolünü oluşturmuş özgün bir besteci ve performist olarak kabul ediliyor.

Konserlerinin hemen hepsinde kendine has bir atmosfer yaratan sanatçı, 10 Ekim akşamı ENKA sahnesine özel repertuarıyla seyirci ile buluşacak.