29. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları 10 Ekim’de ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda, Daimi sanatçımız Fazıl Say Resitali konseri ile başlıyor. Müzik Buluşmalarımız kapsamında 17 Ekim’de genç yetenek Emir İlgen, Bach, Beethoven,Chopin ve Debussy’nin eserlerinden oluşan bir program ile ENKA Sahnesine konuk oluyor.

10 Ekim-25 Aralık tarihleri arasında sürecek buluşmalar kapsamında 20 yılı aşan müzik kariyeriyle ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Mirkelam, Ankara’nın ilk ve tek kadrolu profesyonel sanatçılarından kurulu özel oda orkestrası Orkestra Akademik Başkent ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü Gülsin Onay, Tango müziğini bambaşka ve yepyeni bir bakış açısıyla  yorumlayan PIATANGO & Jülide Özçelik, adıyla yaptığı işin bu kadar uyum  sağladığı Barış İçin Müzik Orkestrası, Türkiye’nin en yetenekli, en uyumlu ve aynı zamanda da en eğlenceli dörtlüsü Borusan Quartet, piyano virtüözü Gökhan Aybulus, “Dört Bir Yandan” adlı konserleri ile Seran Bilgi & Piyanist Burçin Büke, yüzlerce şarkı üretti, binlerce şarkı yorumladı, yüzü aşkın sanat ödülünün sahibi oldu, müzikaller, televizyon programları, sinema filmleri, binlerce konserle geçen 48 yıl ve unutulmaz şarkıları ile Erol Evgin ve kapanış konseri şef Masis Aram Gözbek yönetiminde Boğaziçi Caz Korosu – Yılbaşı Konseri ile siz seyircilerimizi buluşturuyoruz.

24 Ekim Sal. 20:30

Mirkelam

Konser @ENKA İbrahim Betil Oditoryumu Fiyat: 50 TL

ekle 2017-10-24 20:30:00 2017-10-24 21:30:00 Europe/Istanbul Mirkelam 20 yılı aşan kariyerini “Saygı değil sevgi albümü” dediği özel projesi “Mirkelam Şarkıları” albümüyle kutlayan Mirkelam; bu geceye özel bir repertuvar hazırlayarak, yeni şarkılarının yanı sıra unutulmayan hitleri ile de dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Mirkelam, 1995 yılında kendi adıyla çıkardığı ilk albümüyle ve o albümdeki "Her Gece" şarkısına çektiği ilginç klibi sayesinde yıllarca "koşan a[...] ENKA İbrahim Betil Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

20 yılı aşan kariyerini “Saygı değil sevgi albümü” dediği özel projesi “Mirkelam Şarkıları” albümüyle kutlayan Mirkelam; bu geceye özel bir repertuvar hazırlayarak, yeni şarkılarının yanı sıra unutulmayan hitleri ile de dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Mirkelam, 1995 yılında kendi adıyla çıkardığı ilk albümüyle ve o albümdeki “Her Gece” şarkısına çektiği ilginç klibi sayesinde yıllarca “koşan adam” lakabıyla anılan Mirkelam, alaturka müziği pop ve rouck sound’larıyla harmanlayarak, 90’lı yılların Türkçe pop müziğine farklı ve yeni bir soluk getirdi. Daha sonraki yıllarda da yapmış olduğu bir yanda duygusal, sakin, romantik ve acılı şarkılar; diğer yanda da argo, ironi ve mizah öğeleri içeren eğlenceli şarkılarla hafızalarda yer edindi.

Mirkelam, muhteşem sahnesi ve ezberinizde yer etmiş şarkılarıyla ENKA Sahnesi’nde!