02 Temmuz 17 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere…

19 Kasım Sal. 20:30

Andrey Pisarev

Konser @ENKA Oditoryumu Tam | Yakında satışta: 40 TL

ekle 2019-11-19 20:30:00 2019-11-19 21:30:00 Avrupa/İstanbul Andrey Pisarev 1991'de Salzburg'daki Uluslararası Mozart Yarışması'nda, genç bir Rus piyanist olan . Andrei Pisarev  1956'dan bu yana Büyük Ödül'ün bu yarışmaya layık görüldüğü Büyük Ödül'ü kazandı. Mozart Yarışması'nın yanı sıra Andrei Pisarev , 1983 yılında Moskova'da yapılan Rachmaninoff Piyano Yarışması'nda birincilik ödülünü, UNISA TRANSNET Uluslararası Piyano Yarışması'nda birincilik ödülünü ve klasik bir sonatın ve bir Mozart Konçertosu'nun (Pretoria[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

1991’de Salzburg’daki Uluslararası Mozart Yarışması’nda, genç bir Rus piyanist olan . Andrei Pisarev  1956’dan bu yana Büyük Ödül’ün bu yarışmaya layık görüldüğü Büyük Ödül’ü kazandı.

Mozart Yarışması’nın yanı sıra Andrei Pisarev , 1983 yılında Moskova’da yapılan Rachmaninoff Piyano Yarışması’nda birincilik ödülünü, UNISA TRANSNET Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilik ödülünü ve klasik bir sonatın ve bir Mozart Konçertosu’nun (Pretoria 1992) en iyi performansları için Özel Ödüller kazandı.

Alman “Westdeutsche Algemeine Zeitung” gazetesi Pisarev hakkında şunları yazdı: “Performansı unutulamıyor. … Piyanist, çok nadir duyulan etkileyici bir müzik sundu. Onun oyununun ustalık için ayırt edilmesi – kuşkusuz. Çünkü bu, Debussy, Liszt, Chopin ve Kreisler / Rachmaninoff tarafından yapılan şeffaf müzik müziğinin temelidir. Performansı gerçekten şeffaftı. Scarlatti’nin Sonata’nın sesleri, açık parlak su damlaları gibi parıldıyordu. Debussy’nin “Suite Bergamasque” ı açık parlak renklerle boyanmış bir kanvas gibiydi. ”

Pisarev’in Franz Schubert’in eserlerinden oluşacak bir program ile ENKA Oditoryumu’na konuk oluyor.