Sonbahar, şehre dönüştür. Dökülen yaprakların arasından yeni başlangıçların ve heyecanlı kavuşmaların mevsimidir. Sanat ile daha heyecanlı atan kalplere sonbaharın melankolik nefesiyle seslenen ENKA Kültür Sanat, “30. Yıl Müzik Buluşmaları” ile mevsimi kışa, umutla beslenen hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Kültür ve sanatın sürekliliğini ve erişilebilirliğini esas alan ENKA Kültür Sanat, geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi her daim destekleyen, ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerden katılımcıları samimiyetle aydınlanan sahnesinde sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Çok değil, bundan birkaç ay önce Açıkhava’da gökyüzüyle paylaştığınız hayallerinizi yanınıza alın ve ENKA Kültür Sanat’ın Fazıl Say’dan İdil Biret’e, Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet’ten Tolga Salman & Kağan Korad Duo’ya, Arkas Trio’dan Kerem Görsev Vocal Jazz Project Feat. Elif Çağlar’a, Burçin Büke & Güvenç Dağüstün’den Barış için Müzik Orkestrası ve Murat Cem Orhan’a uzanan birbirinden değerli ve yetenekli sanatçıları ağırlayacak “Müzik Buluşmaları”nda yerinizi alın. ENKA Oditoryumu, iki mevsim boyunca müziğin büyüsüyle birçok zamansız yolculuğa ev sahipliği yapacak.

21 Kasım Çar. 20:30

Arkas Trio

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Bilet : 30 TL

ekle 2018-11-21 20:30:00 2018-11-21 21:30:00 Europe/Istanbul Arkas Trio 2011 yılında Türkiye’nin ilk kurumsal triosu olarak kurulan Arkas Trio, ENKA Oditoryumu’nda kusursuz bir performans sergilemeye geliyor. Sayısız ödüle sahip keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilikle onurlandırılan Alman çellist Gustav Rivinus’tan oluşan topluluk, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin gibi şehirlerin festivallerinde verdiği konserlerin yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni, Bilkent Senfo[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

2011 yılında Türkiye’nin ilk kurumsal triosu olarak kurulan Arkas Trio, ENKA Oditoryumu’nda kusursuz bir performans sergilemeye geliyor. Sayısız ödüle sahip keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilikle onurlandırılan Alman çellist Gustav Rivinus’tan oluşan topluluk, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin gibi şehirlerin festivallerinde verdiği konserlerin yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni, Bilkent Senfoni, İzmir Devlet Senfoni ve Bursa Bölge Devlet Senfoni gibi orkestralar ile aynı sahneyi paylaşarak büyük yankı uyandırmayı başardı.

Farklı ve tematik projelerin içinde yer almayı ilke edinen Arkas Trio üyelerinin 2014 yılında İzmir’de Santa Maria Kilisesi’nde organist Johannes Geffert ile beraber gerçekleştirdikleri performans, her sene Mayıs ayında düzenlenen Santa Maria Konserleri’nin başlangıcı oldu. Sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı sürdüren Arkas Trio, Kamran İnce’nin bestelediği “Fortuna Sepio Nos” adlı eserin dünya prömiyeri ile çağdaş müzik alanında da öznel bir yer edindi. Kurulduğu yıldan itibaren birçok eserin Türkiye prömiyerini gerçekleştirmesiyle bilinen Arkas Trio’nun bu performansları arasında, Ankara’da Orkestra Akademik Başkent eşliğinde seslendirdiği Martinu Üçlü Konçerto ve İzmir’de yorumladığı Fazıl Say’ın “Space Jump” adlı triosu yer almaktadır.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Molyvos Uluslararası Müzik Festivali’nde iki konser veren, bu çerçevede Midilli Adası’ndaki Apollon Tapınağı’nda düzenlenen ilk konsere de imza atan Arkas Trio, 21 Kasım Çarşamba akşamı ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda yerini alacak ve müzik tarihine iz bırakan beste ve eserleri, usta yorumlarını katarak klasik müzik tutkunları ile paylaşacak.

Arkas Trio
Tuncay Yılmaz, Keman
Gustav Rivinius, Viyolonsel
Emre Elivar, Piyano

 

Program

S. Rachmaninov – Trio élégiaque No. 1, Sol minör

J. Turina – Trio No. 2, Si minör, op. 76

Lento – Allegro molto moderato
Molto vivace
Lento – Andante mosso – Allegro vivo

— ARA —

F. Schubert – Trio No. 1, Si bemol Majör, D 898

Allegro moderato
Andante, un poco mosso
Scherzo: Allegro
Rondo: Allegro vivace