21 Kasım Çar. 00:00

Arkas Trio

Konser / Oditoryum

Bilet : 30 TL

ekle 2018-11-21 00:00:00 2018-11-21 01:00:00 Avrupa/İstanbul Arkas Trio TR 2011 yılında Türkiye’nin ilk kurumsal triosu olarak kurulan Arkas Trio, ENKA Oditoryumu’nda kusursuz bir performans sergilemeye geliyor. Sayısız ödüle sahip keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilikle onurlandırılan Alman çellist Gustav Rivinus’tan oluşan topluluk, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin gibi şehirlerin festivallerinde verdiği konserlerin yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni, Bilkent Se[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

TR 2011 yılında Türkiye’nin ilk kurumsal triosu olarak kurulan Arkas Trio, ENKA Oditoryumu’nda kusursuz bir performans sergilemeye geliyor. Sayısız ödüle sahip keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ile Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda birincilikle onurlandırılan Alman çellist Gustav Rivinus’tan oluşan topluluk, İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin gibi şehirlerin festivallerinde verdiği konserlerin yanı sıra, İstanbul Devlet Senfoni, Bilkent Senfoni, İzmir Devlet Senfoni ve Bursa Bölge Devlet Senfoni gibi orkestralar ile aynı sahneyi paylaşarak büyük yankı uyandırmayı başardı.

Farklı ve tematik projelerin içinde yer almayı ilke edinen Arkas Trio üyelerinin 2014 yılında İzmir’de Santa Maria Kilisesi’nde organist Johannes Geffert ile beraber gerçekleştirdikleri performans, her sene Mayıs ayında düzenlenen Santa Maria Konserleri’nin başlangıcı oldu. Sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı sürdüren Arkas Trio, Kamran İnce’nin bestelediği “Fortuna Sepio Nos” adlı eserin dünya prömiyeri ile çağdaş müzik alanında da öznel bir yer edindi. Kurulduğu yıldan itibaren birçok eserin Türkiye prömiyerini gerçekleştirmesiyle bilinen Arkas Trio’nun bu performansları arasında, Ankara’da Orkestra Akademik Başkent eşliğinde seslendirdiği Martinu Üçlü Konçerto ve İzmir’de yorumladığı Fazıl Say’ın “Space Jump” adlı triosu yer almaktadır.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Molyvos Uluslararası Müzik Festivali’nde iki konser veren, bu çerçevede Midilli Adası’ndaki Apollon Tapınağı’nda düzenlenen ilk konsere de imza atan Arkas Trio, 21 Kasım Çarşamba akşamı ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda yerini alacak ve müzik tarihine iz bırakan beste ve eserleri, usta yorumlarını katarak klasik müzik tutkunları ile paylaşacak.

Arkas Trio
Tuncay Yılmaz, Keman
Gustav Rivinius, Viyolonsel
Emre Elivar, Piyano

 

Program

S. Rachmaninov – Trio élégiaque No. 1, Sol minör

J. Turina – Trio No. 2, Si minör, op. 76

Lento – Allegro molto moderato
Molto vivace
Lento – Andante mosso – Allegro vivo

— ARA —

F. Schubert – Trio No. 1, Si bemol Majör, D 898

Allegro moderato
Andante, un poco mosso
Scherzo: Allegro
Rondo: Allegro vivace

 

 

 

EN Founded in 2011 as Turkey’s first corporate trio, Arkas Trio coming to ENKA  Auditorium to exhibit an flawless performance. Tuncay Yılmaz a violin artist who has numerous awards, pianist Emre Elivar and Russian cellist Gustav Rivinus who awarded with the first place in International Tchaikovsky Festival are the members of this trio. They’re giving concerts in festivals through İstanbul, Ankara, İzmir and Mersin. They made a huge success by sharing the same stage with well-known orchestras like İstanbul State Symphony, Bilkent Symphony, İzmir State Symphony and Bursa Region State Symphony. Arkas Trio’s principle is to be the part of different and thematic projects, their performance that they did in Izmir Santa Maria Church with organist Johannes Geffert in 2014, was the start of the concerts that will take place in Santa Maria every May. Arkas Trio who have continue to support social responsibility projects, had a special place for itself in the era of contemporary music with the world premier of piece called “ Fortuna Sepio Nos” by Kamran İnce. Since Arkas Trio founded, they had known as making the Turkey premieres of so many new pieces. Among those performances, Martinu Triple Concerto, performed with Orchestra Academic Capital in Ankara and Fazıl Say’s trio called “Space Jump” performed in Izmir. Arkas Trio, who gave 2 concerts at the Molyvos International Music festival last August and who did the first concert in the history at the Temple of Apollon in Lesbos Island will share iconic pieces of music history by adding them master interpretation with classical music-lovers on the evening of november 21, wednesday at ENKA Culture and Art Encounters.