02 Temmuz 17 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere…

2 Temmuz Sal. 21:15

Baba Sahne Don Kişot'um Ben

Tiyatro @ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu Tam | Yakında: 80 TL • Öğrenci | Yakında: 50 TL

ekle 2019-07-02 21:15:00 2019-07-02 22:15:00 Avrupa/İstanbul Baba Sahne - Don Kişot'um Ben Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra Uyarlayan: Mihail Bulgakov Çeviren: Irmak Bahçeci Yöneten: Emrah Eren Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu, Kamran Velicanov  Baba Sahne’nin yeni ve iddialı prodüksiyonu Don Kişot’um Ben , 2 Temmuz'da ENKA Açıkhava Tiyatrosu'nda... "Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot[...] ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra

Uyarlayan: Mihail Bulgakov

Çeviren: Irmak Bahçeci

Yöneten: Emrah Eren

Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu, Kamran Velicanov

 Baba Sahne’nin yeni ve iddialı prodüksiyonu Don Kişot’um Ben , 2 Temmuz’da ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda…

“Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’ın dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metinle bir defa daha düşüyor yollara.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde.

 

“Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri…Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri…Hikayeyi sorarsanız, bildiğimiz Don Kişot işte… Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar.

“Delilikte direndiğim için bilge oldum. Zalimlerin yönettiği bir dünyadansa deliliğin dünyasını tercih ettim ben, gerçek bilgelik delilikmiş sonradan gördüm, korkunun esaretinden bile kurtarıyor insanı. Don Kişot’um Ben!”

Delilik bulaşıcıdır derler. Uyan İspanya! Don Kişot’sun Sen!”

2 perde / 130 dak.