Tüm yıla yayılan ve ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanan 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile sanatseverleri karşılıyor. Geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen ENKA Kültür Sanat, farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşuyor.

31 yıldır sanatın sürekliliğine destek veren ENKA Kültür Sanat’ın ilklerin heyecanını ustaların manifestolarını birleştiren programında kimler var? Her dönem daimi sanatçımız olan Fazıl Say’ın iki farklı resitali, mor ve ötesi’nin akustik formattaki konseri, Serab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın kusursuz birlikteliği, Karsu’nun ruhu okşayan sesi, yıldızların altında Teoman klasikleri, büyülü sesleriyle Birsen Tezer ve Cem Adrian’ın eşsiz buluşması, sanatın iyileştirici gücünü sahneye taşıyan Barış için Müzik Orkestrası konserleri, Türk Halk Müziği eserlerini batı enstrümanları ile buluşturan Barabar’ın özgün yorumu, alternatif müziğin nabzını tutan Redd’in kalp atışı hızlandıran performansı, kusursuz klasik müzik üçlüsü Hexis’in ilk konser heyecanı, esen rüzgarı takip eden Pow’un dost meclisinden seslenişi, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali, AyşeDeniz Gökçin’in yenilikçi vizyonu programın müzikal tarafını renklendiriyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Sanatçın iyileştirici gücüne inanarak hazırladığımız 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere.

 

2 Temmuz Sal. 21:15

Baba Sahne Don Kişot'um Ben

Tiyatro @ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu Tam: 80 TL • Öğrenci: 50 TL

ekle 2019-07-02 21:15:00 2019-07-02 22:15:00 Avrupa/İstanbul Baba Sahne - Don Kişot'um Ben Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra Uyarlayan: Mihail Bulgakov Çeviren: Irmak Bahçeci Yöneten: Emrah Eren Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu, Kamran Velicanov Herkesin geçmişinde hikayesine eşlik ettiği romanlar vardır. Kuşkusuz Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot da bunlardan biri. Mihail Bulgakov’un bugünü kok[...] ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra
Uyarlayan: Mihail Bulgakov
Çeviren: Irmak Bahçeci
Yöneten: Emrah Eren
Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu, Kamran Velicanov

Herkesin geçmişinde hikayesine eşlik ettiği romanlar vardır. Kuşkusuz Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot da bunlardan biri. Mihail Bulgakov’un bugünü koklayan kalemiyle geçmişten geleceğe doğru uzun bir yolculuğa çıkan karakterimiz, uyarlanan yepyeni metniyle kimin kapısının önünden geçecek bilinmez. Fakat Baba Sahne’nin iddialı prodüksiyonu ve “Don Kişot’um Ben” adıyla pek çok tiyatro severe selam verdiği kuşkusuz bir gerçek.

İki saf vicdanın peşinden gelenleri şarkılar, maskeler, düellolar ve yel değirmenleriyle dolu eşsiz bir hikayeye dahil ettiği oyun, deliliğin dünyasını tercih edenleri 2 Temmuz Salı akşamı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’na davet ediyor. Delilik bulaşıcı derler. İzleyip görelim.

2 perde / 130 dak.