9 Aralık Paz. 00:00

Barış için Müzik Orkestrası – Neşeli Pazarlar * 5-16 yaş arası izleyiciler için ücretsizdir.

Konser / Oditoryum

Bilet : 30 TL

ekle 2018-12-09 00:00:00 2018-12-09 01:00:00 Avrupa/İstanbul Barış için Müzik Orkestrası – Neşeli Pazarlar - * 5-16 yaş arası izleyiciler için ücretsizdir. TR 9 Aralık Pazar günü için yüzünüze kocaman bir gülümseme kondurabilirsiniz. Bu pazar, diğerlerinden farklı olacak. Çünkü bu pazar, yetenekli elleri ve müzikle dolu minik kalpleri klasik müzikle buluşturacak. Heyecanını ve hevesini birleştirmiş çocuklardan oluşan Barış için Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu'yla birlikte, Çaykovski'nin son bale yapıtı olan Fındıkkıran Balesi'ni seslendirmek üzere Müzik Buluşmaları'nda geleceğin seyirci ve sanatçısını [...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

TR 9 Aralık Pazar günü için yüzünüze kocaman bir gülümseme kondurabilirsiniz. Bu pazar, diğerlerinden farklı olacak. Çünkü bu pazar, yetenekli elleri ve müzikle dolu minik kalpleri klasik müzikle buluşturacak. Heyecanını ve hevesini birleştirmiş çocuklardan oluşan Barış için Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu’yla birlikte, Çaykovski’nin son bale yapıtı olan Fındıkkıran Balesi’ni seslendirmek üzere Müzik Buluşmaları’nda geleceğin seyirci ve sanatçısını bir araya getiriyor.

Sosyal ve ekonomik olanakları kısıtlı çocuklara ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi sağlamak amacıyla kurulan Barış için Müzik Vakfı, erken yaşta yeteneklerin keşfedilmesine ve müzik duyarlılığının kazanılmasına olanak sağlıyor. Benzer amaçlarla 43 yıl önce Venezuela’da hayata geçirilen El Sistema ile 2014 yılında “Dostluk Anlaşması” imzalayan ve Sistema Europe oluşumunun kurucu üyelerinden olan Barış için Müzik Vakfı çatısı altında eğitim alan genç müzisyenler her yıl farklı ülkelerde katıldıkları konserler ile dünya çocuklarına klasik müzikle sesleniyor. Siz de Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” konserine çocuklarınızla birlikte katılıp onların geleceklerini ve hayallerini müzikle aydınlatabilirsiniz.

* 5-16 yaş arası izleyiciler için ücretsizdir.

 

EN On December 9th, Sunday you can put a huge smile on your faces. Because this monday will be different from others. This sunday will bring together talented hands and hearts full of music with classical music. Music Orchestra for Peace; consists children who combined their excitement and enthusiasm and with Youth Orchestra and choir they will perform Tchaikovsky’s last ballet piece ‘The Nutcracker’ Ballet in ENKA Culture and Art to bring future audience and artist together. Music for Peace Foundation which founded to give free music education to socio-economically weak children and to the young, takes away the obstacles which takes away children’s rights to join art life. In Venezuela, 43 years ago, El Sistema formed with the same purposes and Music for Peace Foundation which is Sistema Europe’s founder member, signed a “Friendship Agreement” with them and the young musicians who train under the Music for Peace Foundation speak to the world’s children by the concerts they give in different countries. If you want to attend to “Cheerful Sundays” concert by Music for Peace Orchestra with your children and you can enlighten their future and dreams and music.

*Free for 5-16 years old children.