31 yıldır Tutkuyla Tiyatro,

 Tiyatro tutkusu 31 yıldır ENKA’da devam ediyor. 12 Şubat-15 Nisan tarihleri arasında ENKA Kültür Sanat’ın gelenek haline dönüşen etkinliklerinin yanı sıra sezonun öne çıkan tiyatro oyunlarının da yer aldığı programıyla seyirciyi selamlıyor.

Peki ENKA Kültür Sanat’ın “Tiyatro Buluşmaları”nda sizi neler bekliyor? Program, Şubat ayında yönetmen haftasıyla başlıyor. 41 yıldır tiyatro yaparak anlatmaya devam eden usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun “Profesyonel” ve “Kör Baykuş” oyunları ile açılan perde, “Meçhul Paşa”, “Yüzleşme” ve “Kıyı” gibi bu sezon prömiyerini gerçekleştirmiş ve yoğun ilgi gören oyunlarla devam ediyor. Programda yer alan “1984-Büyük Gözaltı”, “Zebercet” ve “Persona” gibi usta yazarların eserlerinden uyarlanan oyunlar ve ünlü Fransız yazar Jean Genet’in ilham verdiği “Tırnak içinde Hizmetçiler” oyunu tiyatro izleyicilerine geçmişin değerlerine bugünün penceresinden bakma fırsatı sunuyor. Kendilerini hareket korosu olarak tanıtan “disLOKASYON” isimli modern dans gösterisi programa fark katıyor. Daimi sanatçımız Genco Erkal ise hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” ile “Tiyatro Buluşmaları”nı taçlandırıyor. Gelenek haline gelen Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” konseri ve Dünya Tiyatro Günü’nde kendi prodüksiyonumuzla “Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları” gecesi, programda yer alan diğer etkinlikler olacak. ENKA Kültür Sanat Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenleyeceği “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” adlı panelde, değerli katılımcıların tiyatro severler ile buluşmasına ev sahipliği yapacak. Sanatın birleştirici gücünü daha çok hissedeceğimiz bu yeni dönemde buluşmak üzere.

 

 

4 Aralık Sal. 20:30

Burçin Büke & Güvenç Dağüstün Saklı Seçilmişler

Konser @ENKA Oditoryumu Bilet : 40 TL

ekle 2018-12-04 20:30:00 2018-12-04 21:30:00 Avrupa/İstanbul Burçin Büke & Güvenç Dağüstün - Saklı Seçilmişler Uzun yıllardır yurt içi ve yurt dışında verdiği konserlerle önemli başarılara imza atan değerli piyanist Burçin Büke ve ülkemizin önemli ses sanatçılarından Güvenç Dağüstün, müzikal birlikteliklerini 4 Aralık Salı akşamı klasik müziksevere sunacak. Burçin Büke Müzisyen olan babasından aldığı piyano dersleriyle büyülü bir dünyaya adım atan Burçin Büke, ilk konserini 10 yaşındayken verdi. 1977’de açılan “Harika Çocuk” sınavını kazanara[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Uzun yıllardır yurt içi ve yurt dışında verdiği konserlerle önemli başarılara imza atan değerli piyanist Burçin Büke ve ülkemizin önemli ses sanatçılarından Güvenç Dağüstün, müzikal birlikteliklerini 4 Aralık Salı akşamı klasik müziksevere sunacak.

Burçin Büke

Müzisyen olan babasından aldığı piyano dersleriyle büyülü bir dünyaya adım atan Burçin Büke, ilk konserini 10 yaşındayken verdi. 1977’de açılan “Harika Çocuk” sınavını kazanarak Mithat Fenmen ve Gülay Uğurata ile piyano, İlhan Baran ile de teori ve kompozisyon dersleri alan Büke, şimdiki parlak kariyerine küçük yaşlarda ışık tutmayı başarmış değerli sanatçılardan. Bugüne kadar Jörris, Marvulli, Becker, Strugalla, Kriemetz, Kretschmacher, Altschuller, Lentini, Abdullayev gibi birbirinden değerli şeflerle aynı sahneyi paylaşan sanatçı, “Secret Garden” albümüyle yurt içindeki birçok üniversitede performans sergiledi ve konferanslara katıldı.

Güvenç Dağüstün

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tenor Pekin Kırgız’ın öğrencisi olarak müzikal yolculuğuna başlayan Güvenç Dağüstün, sonrasında Ankara Devlet Operası’nın açtığı sınavı kazanarak bu kurumun en genç sanatçısı oldu.Bugüne kadar birçok operada başrolde yer alan, Fazıl Sayın’ın “Nazım” eserini Genco Erkal ve Sertab Erener ile birlikte seslendiren sanatçı, farklı alanlarda yapmış olduğu çalışmalarla müzikseverlerden beğeni toplamaya devam ediyor.

Burçin Büke’nin kendi bestelerinin yanı sıra Frédéric Chopin, Thelonious Monk, Louis Armstrong, Aşık Veysel ve İlhan Şeşen’den eserleri yorumlayacağı konseri, Güvenç Dağüstün eşsiz vokalleriyle taçlandıracak.

Burcin Büke, Piyano
Güvenc Dağüstün, Solist
Elcil Gürel Göçtü,  Bas Gitar
Gürtuğ Gök, Saksafon
İzzet Hiçkalmaz, Davul

 

Valuable pianist, Burçin Büke who gained important successes with the concerts he gave in the country andabroad, and an important vocal artist of our country Güven Dağüstün, will exhibit their musical encounter on the evening of December 4, Tuesday to classical music lovers.

Burçin Büke
Burçin Büke who stepped to the magical world of music with piano lessons he took from his father, gave his first concert when he was 10 years old. He won the “Wonderful Child” exam in 1977 and took piano lessons from Mithat Fenmen and gülay Uğurata, he took theory and composition lesson from İlhan Baran. He is one of the worthwhile artists, who enlightened his bright carrier starting from young age. Burçin Büke shared the stage with valuable conductors such as; Jörris, Marvulli, Becker, Strugalla, Kriemetz, Kretschmacher, Altschuller, Lentini and Abdullayev and with his album called “Secret Garden” he performed many performances in universities and attended to the conferences.

Güvenç Dağüstün
Güvenç Dağüstün who started his musical journey with tenor Pekin Kırgız in Hacettepe University, State Conservatory, got accepted to Ankara State Opera by an exam and became the institution’s youngest artist. Until today Güvenç Dağüstün performed as a leading character in so many operas and performed in Fazıl Say’s “Nazım” oratoria with Genco Erkal and Sertap Erener. He keeps taking admiration of music-lovers with his works in different fields. Burçin Büke will perform pieces from Frédéric Chopin, Thelonious Monk, Louis Armstrong, Aşık Veysel and İlhan Şeşen among his own pieces and Güvenç Dağüstün will crown the concert with his unique vocals.