Cellopianoduo Genç Nefeslerle Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu & Andrija ve Tadija Mincic

Konser / Oditoryum

Tam: 40 TL

ekle 2015-11-26 20:30:00 2015-11-26 21:30:00 Avrupa/İstanbul Cellopianoduo Genç Nefeslerle - Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu & Andrija ve Tadija Mincic Dilbağ Tokay, 1998 yılından beri piyanist Emine Serdaroğlu ile viyolonsel-piyano ikilisi olarak; yurt içinde ve yurtdışında solo, oda müziği ve orkestra eşliğinde verdikleri konserlerde, renkli programları ve özgün yorumlarıyla geniş bir izleyici kitlesinin beğenisini kazandı. Eğitmen olarak yaptığı çalışmalar yurt dışında aldığı bir çok ödülle taçlandırıldı. Emine R. Serdaroğlu da yine viyolonsel sanatçısı Dilbağ Tokay ile birlikte yurt içinde ve [...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Dilbağ Tokay, 1998 yılından beri piyanist Emine Serdaroğlu ile viyolonsel-piyano ikilisi olarak; yurt içinde ve yurtdışında solo, oda müziği ve orkestra eşliğinde verdikleri konserlerde, renkli programları ve özgün yorumlarıyla geniş bir izleyici kitlesinin beğenisini kazandı. Eğitmen olarak yaptığı çalışmalar yurt dışında aldığı bir çok ödülle taçlandırıldı.

Emine R. Serdaroğlu da yine viyolonsel sanatçısı Dilbağ Tokay ile birlikte yurt içinde ve yurtdışında bir çok şehirde konserler verdi. Birçok Türk ve yabancı sanatçıya eşlik etti ve oda müziği çalışmaları yaptı.1997 yılından beri Öğretim Görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim vermekte ve Güzel Sanatlar Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

Konser öncesi workshop gerçekleştirecek olan Klarnette Andrija Mincic ve Fogotta Tadija Mincic’in de eşlik edeceği ikili, repertuarını geniş kitlelere taşıyarak 26 Kasım’da Müzik Buluşmalarımıza konuk oluyorlar.

F. Mendelssohn
Variations Concertantes Op. 17

(Dilbağ Tokay & Emine Serdaroğlu)

A. Mozart
Fagot ve Viyolonsel için Sonat Si Bemol Majör K. 292 | 
Allegro, Andante, Allegro: Rondo
(Tadija Mincic & Dilbağ Tokay)

F. Mendelssohn
Concertstücke Op. 114 No. 2
(Andrija Mincic & Tadija Mincic & Emine Serdaroğlu)

-Ara- 

R. Schumann
Fantasiesstücke Op. 73
(Andrija Mincic & Emine Serdaroğlu)

C. Saint-Saens
Fagot ve Piyano için Sonat Op. 168 |
Allegro moderato, Allegro scherzando, Molto adagio-Allegro moderato
(Tadija Mincic & Emine Serdaroğlu)

N. Rota
Klarinet, Viyolonsel ve Piyano için Trio | Allegro, Andante, Allegrissimo
(Andrija Mincic & Dilbağ Tokay & Emine Serdaroğlu)