4 Temmuz Çar. 00:00

DasDas Joseph K.

Tiyatro / Açıkhava

Tam / Adult: 60 TL • Öğrenci / Student: 30 TL

ekle 2018-07-04 00:00:00 2018-07-04 01:00:00 Avrupa/İstanbul DasDas - Joseph K. TR Hikaye şöyle başlıyor. Joseph K, otuzuncu yaş gününü eve sipariş ettiği pizzayla kutlamak üzereyken kapısında beliren iki adam ona tutuklu olduğu bilgisini veriyor. Suçunun ne olduğunu bilmeyen Joseph K, bu acı sürprizle yüzleşip bir şekilde kendini temize çıkartacak yolu bulmak zorundadır. Uçurumun kenarında dolaşan özgürlüğü ve avuç dolusu bilinmezlikle başa çıkmaya çalışan Joseph K, görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle yalnız kalır. İngi[...] Açıkhava ENKA Sanat info@enkasanat.org

TR Hikaye şöyle başlıyor. Joseph K, otuzuncu yaş gününü eve sipariş ettiği pizzayla kutlamak üzereyken kapısında beliren iki adam ona tutuklu olduğu bilgisini veriyor. Suçunun ne olduğunu bilmeyen Joseph K, bu acı sürprizle yüzleşip bir şekilde kendini temize çıkartacak yolu bulmak zorundadır. Uçurumun kenarında dolaşan özgürlüğü ve avuç dolusu bilinmezlikle başa çıkmaya çalışan Joseph K, görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle yalnız kalır. İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah etiketli uyarlaması Joseph K., Franz Kafka’nın Dava’sının yıllar sonra yeniden görülmesi için karşımıza çıkıyor.

Yazan: Tom Basden
Çeviren: İlksen Başarır
Süpervizör: Serdar Biliş
Oynayanlar: Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber, Özgün Aydın

Tek perde, yaklaşık 90’ sürer. Yaş sınırı; 13+

EN The story begins when Joseph K, about to celebrate his 30th birthday at home waiting for a pizza delivery, is confronted by two men appearing at his doorstep informing him about an arrest warrant to his name. Unaware of the crime he committed, Joseph K is forced to confront this bitter surprise and try to find ways to clear his name. Having to deal with his freedom hanging by the edge of a cliff and a sea of unknown, Joseph K is left alone against an invisible and unreasonable judiciary system. This dark humour labelled work of Tom Basden is here to resurface and solve Kafka’s Trial.

Writer : Tom Basden
Translation : İlksen Başarır
Supervisor : Serdar Biliş
Cast : Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber, Özgün Aydın

Time : Single Act, 90 minutes, PG 13