Dostlar Tiyatrosu Merhaba

Tiyatro / Oditoryum

Bilet : 70 TL • Öğrenci: 40 TL

ekle 2019-04-15 20:30:00 2019-04-15 21:30:00 Avrupa/İstanbul Dostlar Tiyatrosu - Merhaba Aziz Nesin, Bertolt Brecth, Can Yücel, Nazım Hikmet, William Shakespeare’den Uyarlayan, Yöneten, Oynayan: Genco Erkal Müzik: Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin, Selim Atakan Düzenleme ve Müzik Yönetimi: Yiğit Özatalay Sahne Tasarımı: Cihan Aşar Giysi: Özlem Kaya Işık Tasarımı: Hakan Özipek Piyano: Yiğit Özatalay Basklarnet: Çağdaş Engin Yönetmen Yardımcısı: Emre Yetim Işık: Hakan Özipek Ses: Ufuk Karagöz Teknik: Bora Edis, Erhan Atar[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Aziz Nesin, Bertolt Brecth, Can Yücel, Nazım Hikmet, William Shakespeare’den
Uyarlayan, Yöneten, Oynayan: Genco Erkal
Müzik: Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin, Selim Atakan
Düzenleme ve Müzik Yönetimi: Yiğit Özatalay
Sahne Tasarımı: Cihan Aşar
Giysi: Özlem Kaya
Işık Tasarımı: Hakan Özipek
Piyano: Yiğit Özatalay
Basklarnet: Çağdaş Engin
Yönetmen Yardımcısı: Emre Yetim
Işık: Hakan Özipek
Ses: Ufuk Karagöz
Teknik: Bora Edis, Erhan Atar
Afiş Yaratıcı Yönetmeni: Uğurcan Ataoğlu
Afiş Tasarımı: Uğurcan Ataoğlu, Deniz Yükselci
İllüstrasyon: Hakan Arslan
Görsel Fikir: Serdar İlhan
Oyun Fotoğrafları: Burcu Yetiş
Shakespeare Çevirileri: Talat Sait Halman

 

Kuruluşunun 50. yılında Dostlar Tiyatrosu; tek kişilik oyunların ustası Genco Erkal’ın hem uyarladığı hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba”yı ENKA Oditoryum sahnesine taşıyor.
İlk kez geçtiğimiz Eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyun “Merhaba”, Genco Erkal’ın sanat kariyerine ışık tutan Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in unutulmaz yapıtlarına birer saygı duruşu niteliğinde. “Merhaba”da tiyatro severler, edebiyat aleminin bu beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolcukta kimi zaman öfke, kimi zaman hüzün, kimi zaman ise komedi var. Geleceği aydınlatan bu seslenişe, Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri ile eşlik ediyor. ENKA Kültür Sanat, daimi sanatçılarından Genco Erkal ile 15 Nisan Pazartesi akşamı unutulmayacak bir oyuna ev sahipliği yapıyor.

 

Tek perde, yaklaşık 85’ sürer

10 yaş ve üzeri için uygundur.