Tüm yıla yayılan ve ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanan 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile sanatseverleri karşılıyor. Geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen ENKA Kültür Sanat, farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşuyor.

31 yıldır sanatın sürekliliğine destek veren ENKA Kültür Sanat’ın ilklerin heyecanını ustaların manifestolarını birleştiren programında kimler var? Her dönem daimi sanatçımız olan Fazıl Say’ın iki farklı resitali, mor ve ötesi’nin akustik formattaki konseri, Serab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın kusursuz birlikteliği, Karsu’nun ruhu okşayan sesi, yıldızların altında Teoman klasikleri, büyülü sesleriyle Birsen Tezer ve Cem Adrian’ın eşsiz buluşması, sanatın iyileştirici gücünü sahneye taşıyan Barış için Müzik Orkestrası konserleri, Türk Halk Müziği eserlerini batı enstrümanları ile buluşturan Barabar’ın özgün yorumu, alternatif müziğin nabzını tutan Redd’in kalp atışı hızlandıran performansı, kusursuz klasik müzik üçlüsü Hexis’in ilk konser heyecanı, esen rüzgarı takip eden Pow’un dost meclisinden seslenişi, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali, AyşeDeniz Gökçin’in yenilikçi vizyonu programın müzikal tarafını renklendiriyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Sanatçın iyileştirici gücüne inanarak hazırladığımız 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere.

 

26 Şubat Sal. 20:30

Duru Tiyatro Yüzleşme

Tiyatro @ENKA Oditoryumu Bilet : 60 TL • Öğrenci: 40 TL

ekle 2019-02-26 20:30:00 2019-02-26 21:30:00 Avrupa/İstanbul Duru Tiyatro - Yüzleşme Yazar: Graham Farrow Çeviri: Sevda Deniz Karali Oynayanlar: Emre Kınay, Esra Kızıldoğan Yönetmen: Emre Kınay Yönetmen Yardımcısı: Yağmur Durmazbilek, Damla Sezgin Prodüksiyon Asistanı: Yağız Gürcan Dramaturg: Ayşegül Hardern Işık Tasarımı: Erkan Kalkan Ses Mühendisi: Efe Yılmaz Ses & Efekt Tasarımı: Muhammet Çelebi Müzik: Janset Sayar Final Müzik: Ozan Doğan Kostüm: Yağmur Durmazbilek Dekor: Uğur Dumangöz Fotoğraf: Emre Mollaoğlu Grafik Tas[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Yazar: Graham Farrow
Çeviri: Sevda Deniz Karali
Oynayanlar: Emre Kınay, Esra Kızıldoğan
Yönetmen: Emre Kınay
Yönetmen Yardımcısı: Yağmur Durmazbilek, Damla Sezgin
Prodüksiyon Asistanı: Yağız Gürcan
Dramaturg: Ayşegül Hardern
Işık Tasarımı: Erkan Kalkan
Ses Mühendisi: Efe Yılmaz
Ses & Efekt Tasarımı: Muhammet Çelebi
Müzik: Janset Sayar
Final Müzik: Ozan Doğan
Kostüm: Yağmur Durmazbilek
Dekor: Uğur Dumangöz
Fotoğraf: Emre Mollaoğlu
Grafik Tasarım: Ece İletir

 

İngiliz yazar Graham Farrow’un çarpıcı üslubuyla kaleme aldığı “Yüzleşme”, vahşi yeni dünya düzenini mikro bir hikaye üzerinden Emre Kınay’ın hem başrol hem de yönetmen performansıyla tiyatro sahnesine taşıyor.

Hikayenin satır başları; yeri doldurulamaz bir kayıp ve o kayba neden olan failin, gösteri toplumu ve amacından uzaklaşmış medya tarafından yıldızlaştırılması… Ana karakterimiz, toplumun değerlerini kaybettiği ve hukukun işlemediği bu yeni düzende kendi adaletini tesis etmeye çalışan yalnız bir adam. Yaşanmış bir hikayeden tiyatroya uyarlanan Yüzleşme, Emre Kınay’ın tabiriyle bir tür “modern Suç ve Ceza hikâyesi”. Prömiyeri 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleşen ve eleştirmenlerden tam not alan “Yüzleşme”, 26 Şubat Salı akşamı ENKA  Oditoryumu’na konuk olacak.

 

Tek perde, yaklaşık 60’ sürer; ara yoktur.

13 yaş ve üzeri için uygundur.