Duru Tiyatro Yüzleşme

Tiyatro / Oditoryum

Bilet : 60 TL • Öğrenci: 40 TL

ekle 2019-02-26 20:30:00 2019-02-26 21:30:00 Avrupa/İstanbul Duru Tiyatro - Yüzleşme Yazar: Graham Farrow Çeviri: Sevda Deniz Karali Oynayanlar: Emre Kınay, Esra Kızıldoğan Yönetmen: Emre Kınay Yönetmen Yardımcısı: Yağmur Durmazbilek, Damla Sezgin Prodüksiyon Asistanı: Yağız Gürcan Dramaturg: Ayşegül Hardern Işık Tasarımı: Erkan Kalkan Ses Mühendisi: Efe Yılmaz Ses & Efekt Tasarımı: Muhammet Çelebi Müzik: Janset Sayar Final Müzik: Ozan Doğan Kostüm: Yağmur Durmazbilek Dekor: Uğur Dumangöz Fotoğraf: Emre Mollaoğlu Grafik Tas[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Yazar: Graham Farrow
Çeviri: Sevda Deniz Karali
Oynayanlar: Emre Kınay, Esra Kızıldoğan
Yönetmen: Emre Kınay
Yönetmen Yardımcısı: Yağmur Durmazbilek, Damla Sezgin
Prodüksiyon Asistanı: Yağız Gürcan
Dramaturg: Ayşegül Hardern
Işık Tasarımı: Erkan Kalkan
Ses Mühendisi: Efe Yılmaz
Ses & Efekt Tasarımı: Muhammet Çelebi
Müzik: Janset Sayar
Final Müzik: Ozan Doğan
Kostüm: Yağmur Durmazbilek
Dekor: Uğur Dumangöz
Fotoğraf: Emre Mollaoğlu
Grafik Tasarım: Ece İletir

 

İngiliz yazar Graham Farrow’un çarpıcı üslubuyla kaleme aldığı “Yüzleşme”, vahşi yeni dünya düzenini mikro bir hikaye üzerinden Emre Kınay’ın hem başrol hem de yönetmen performansıyla tiyatro sahnesine taşıyor.

Hikayenin satır başları; yeri doldurulamaz bir kayıp ve o kayba neden olan failin, gösteri toplumu ve amacından uzaklaşmış medya tarafından yıldızlaştırılması… Ana karakterimiz, toplumun değerlerini kaybettiği ve hukukun işlemediği bu yeni düzende kendi adaletini tesis etmeye çalışan yalnız bir adam. Yaşanmış bir hikayeden tiyatroya uyarlanan Yüzleşme, Emre Kınay’ın tabiriyle bir tür “modern Suç ve Ceza hikâyesi”. Prömiyeri 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleşen ve eleştirmenlerden tam not alan “Yüzleşme”, 26 Şubat Salı akşamı ENKA  Oditoryumu’na konuk olacak.

 

Tek perde, yaklaşık 60’ sürer; ara yoktur.

13 yaş ve üzeri için uygundur.