ENKA Sahne, klasik müziğin genç yıldızlarını ağırlıyor !

Müzik

ekle 2021-12-31 00:00:00 2021-12-31 01:00:00 Avrupa/İstanbul ENKA Sahne, klasik müziğin genç yıldızlarını ağırlıyor ! Bugüne dek, sanatın farklı alanlarında üretim yapan pek çok genç yeteneğe yönelik teşvik, destek ve burs programları yürüten ENKA Sanat, “Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla yeni projesi ENKA Sahne’yi hayata geçiriyor. Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın yaptığı ENKA Sahne, klasik müzik alanında gelecek vadeden genç sanatçıların kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve yeniyi deneyebilecekleri bir platform sunuyor. Proje ilk [...] ENKA Sanat info@enkasanat.org

Bugüne dek, sanatın farklı alanlarında üretim yapan pek çok genç yeteneğe yönelik teşvik, destek ve burs programları yürüten ENKA Sanat, “Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla yeni projesi ENKA Sahne’yi hayata geçiriyor. Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın yaptığı ENKA Sahne, klasik müzik alanında gelecek vadeden genç sanatçıların kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ve yeniyi deneyebilecekleri bir platform sunuyor. Proje ilk yılında, yetenekleri ve başarıyla ön plana çıkan, sanat hayatının başındaki sekiz genç sanatçıyı sanatseverlerle buluşturuyor.

Viyola Sanatçısı Efdal Altun, Keman Virtüözü, Besteci ve Akademisyen Cihat Aşkın, Piyanist ve Akademisyen Gökhan Aybulus, Piyanist ve Besteci AyşeDeniz Gökçin, Piyanist ve Besteci Fazıl Say ile Çello Sanatçısı ve Akademisyen Dilbağ Tokay tarafından seçilen sekiz sanatçının ilham verici performanslarının ilki 26 Temmuz’da yayınlanacak. Tüm performansların birer gün arayla yayına gireceği serinin tamamı, 8 Ağustos’a kadar ENKA Sanat’ın YouTube kanalında tamamlanmış olacak.

Dört değerli piyanist Beren Gürcüoğlu, Damla Ece Karataş, Buğra Çankır ve Arya Su Gülenç’in yanı sıra, vibrafon sanatçısı Çetin Özen, viyolonsel sanatçısı Ali Aras Özcan ile keman sanatçıları Duru Önhon ve Doruk Deniz Aksu, bu dönemin parlayan yıldızları olarak ENKA Sahne’deki yerlerini alıyor. Keman ve viyolonsel performanslarına Akademisyen ve Piyanist Çağdaş Özkan korrepetitör olarak eşlik ediyor.

ENKA Sahne performansları, ENKA Sanat’ın YouTube hesabından izlenebilir.

26 Temmuz Pazartesi, 21.00           Damla Ece Karataş, piyano
28 Temmuz Çarşamba, 21.00         Doruk Deniz Aksu, keman
30 Temmuz Cuma, 21.00                 Arya Su Gülenç, piyano
01 Ağustos Pazar, 21.00                    Ali Aras Özcan, viyolonsel
02 Ağustos Pazartesi, 21.00             Çetin Özen, vibrafon & trampet
04 Ağustos, Çarşamba, 21.00          Buğra Çankır, piyano
06 Ağustos Cuma, 21.00                   Duru Önhon, keman
08 Ağustos Pazar, 21.00                   Beren Gürcüoğlu, piyano

Video Yönetmeni: Selçuk Metin
Ses: Can Aykal