ENKA Sanat, iki yeni tiyatro oyununun prodüksiyonunu üstleniyor

Destek Projesi

ekle 2021-12-31 00:00:00 2021-12-31 01:00:00 Avrupa/İstanbul ENKA Sanat, iki yeni tiyatro oyununun prodüksiyonunu üstleniyor ENKA Sanat bu yıl, BKM, DasDas, İKSV ve Zorlu PSM’nin, ülkemizin kültür birikimine katkıda bulunacak yeni tiyatro yapıtları üretilmesi amacıyla başlattığı Ortak Yapım projesi kapsamında iki yeni tiyatro oyununun prodüksiyonunu üstleniyor. Oyunlar arasında, 2005’ten günümüze dek birçok radyo metni, TV dizisi ve çocuk programı yazan, senaryo ve oyun yazarlığı yapan Firuze Engin'in “Kusursuz Çiftin Harikulade Serüvenleri” ile Gökhan Eraslan’ın “[...] ENKA Sanat info@enkasanat.org

ENKA Sanat bu yıl, BKM, DasDas, İKSV ve Zorlu PSM’nin, ülkemizin kültür birikimine katkıda bulunacak yeni tiyatro yapıtları üretilmesi amacıyla başlattığı Ortak Yapım projesi kapsamında iki yeni tiyatro oyununun prodüksiyonunu üstleniyor.

Oyunlar arasında, 2005’ten günümüze dek birçok radyo metni, TV dizisi ve çocuk programı yazan, senaryo ve oyun yazarlığı yapan Firuze Engin’in “Kusursuz Çiftin Harikulade Serüvenleri” ile Gökhan Eraslan’ın “Nuh’un Gemisini Aramak” bulunuyor.

“Kusursuz Çiftin Harikulade Serüvenleri”, uzun bir sürgünden geri dönen Peyami Bey ve Güzide Hanım’ın hikayesine odaklanırken; Nuh’un Gemisini Aramak” yakın tarihimizin fotoğrafını çeken vicdan, hoşgörü, sevgi, saygı, vefa, iktidar ve akrabalık hislerine dair, izleyicilere ölümün, yaşam kadar yakın bir gerçeklik olduğunu da hatırlatan bir oyun.

ENKA Sanat’ın Ortak Yapım projesi ile prodüksiyonunu üstlendiği bu iki tiyatro oyununun, 2021 yılında hibrit bir yapıyla izleyiciyle buluşturması hedefleniyor.