20 yerli yapım, ENKA Vakfı destekleriyle 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahne aldı

Tiyatro

ekle 2021-12-31 00:00:00 2021-12-31 01:00:00 Avrupa/İstanbul 20 yerli yapım, ENKA Vakfı destekleriyle 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahne aldı - ENKA Vakfı, 14 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen, çevrimiçi programı 28 Aralık’a kadar uzatılan 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin, Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru oldu. Festival bu yılki programında pandemiden olumsuz etkilenen yerli topluluklara geniş yer açtı. Festivalin Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru ENKA Vakfı, festival kapsamında fiziki mekânlarda ve çevrimiçi platformda gösterilen 20'[...] ENKA Sanat info@enkasanat.org

ENKA Vakfı, 14 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen, çevrimiçi programı 28 Aralık’a kadar uzatılan 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin, Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru oldu.

Festival bu yılki programında pandemiden olumsuz etkilenen yerli topluluklara geniş yer açtı. Festivalin Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru ENKA Vakfı, festival kapsamında fiziki mekânlarda ve çevrimiçi platformda gösterilen 20’yi aşkın yerli yapıma destek verdi. Bu 20 yapımın 18’i festivalde prömiyerini gerçekleştirdi.

ENKA Vakfı desteğiyle sahnelenen yerli yapımlar şunlar: Ben “Sevgili Milena”, kOmİk, Madam Giyotin, Tut! Bırak!, Karanlık, Ölü Kadınlar Diyarı, Vişne Bahçesi, Ben Anadolu, Fahrenheit 451, Dublörün Hikâyesi, Map to Utopia, İfigenya, Gomidas, Ne Düşündüğünü Biliyorum, UNUTMAK Bir Hatırlama Projesi, Feramuz Pis!, Manhattan’ın İyi Tanrısı, Eften Püften Şeyler, Her Güne Bir Vaka, Lear Mutfakta, Andan Daha Kısa, Olağan-İçi Bir Gezi, Terkedilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar, Varlık.

Festivalin fiziki performansları COVID-19 önlemleri altında DasDas, Fişekhane, Moda Sahnesi, Zorlu PSM, YapıKredi bomontiada, Caddebostan Kültür Merkezi, Surp Vortvots Vorodman Kilisesi gibi mekânlarda; tüm Türkiye’den ve dünyadan erişilebilen çevrimiçi performanslar ise online.iksv.org adresinde izleyiciyle buluştu.

Festivalde 14 fiziki ve 11 çevrimiçi yapım sahnelendi. Festivalin fiziki gösterilerini 2500’e yakın kişi, çevrimiçi gösterilerini ise 13 bin’i aşkın kişi izledi.