31 yıldır Tutkuyla Tiyatro,

 Tiyatro tutkusu 31 yıldır ENKA’da devam ediyor. 12 Şubat-15 Nisan tarihleri arasında ENKA Kültür Sanat’ın gelenek haline dönüşen etkinliklerinin yanı sıra sezonun öne çıkan tiyatro oyunlarının da yer aldığı programıyla seyirciyi selamlıyor.

Peki ENKA Kültür Sanat’ın “Tiyatro Buluşmaları”nda sizi neler bekliyor? Program, Şubat ayında yönetmen haftasıyla başlıyor. 41 yıldır tiyatro yaparak anlatmaya devam eden usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun “Profesyonel” ve “Kör Baykuş” oyunları ile açılan perde, “Meçhul Paşa”, “Yüzleşme” ve “Kıyı” gibi bu sezon prömiyerini gerçekleştirmiş ve yoğun ilgi gören oyunlarla devam ediyor. Programda yer alan “1984-Büyük Gözaltı”, “Zebercet” ve “Persona” gibi usta yazarların eserlerinden uyarlanan oyunlar ve ünlü Fransız yazar Jean Genet’in ilham verdiği “Tırnak içinde Hizmetçiler” oyunu tiyatro izleyicilerine geçmişin değerlerine bugünün penceresinden bakma fırsatı sunuyor. Kendilerini hareket korosu olarak tanıtan “disLOKASYON” isimli modern dans gösterisi programa fark katıyor. Daimi sanatçımız Genco Erkal ise hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” ile “Tiyatro Buluşmaları”nı taçlandırıyor. Gelenek haline gelen Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” konseri ve Dünya Tiyatro Günü’nde kendi prodüksiyonumuzla “Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları” gecesi, programda yer alan diğer etkinlikler olacak. ENKA Kültür Sanat Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenleyeceği “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” adlı panelde, değerli katılımcıların tiyatro severler ile buluşmasına ev sahipliği yapacak. Sanatın birleştirici gücünü daha çok hissedeceğimiz bu yeni dönemde buluşmak üzere.

 

 

3 Ağustos Cum. 21:15

Fazıl Say Piyano Resitali / Fazıl Say Piano Recital Piyano Resitali

Konser @ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu / ENKA Eşref Denizhan Open Theater 1. Kategori: 100 TL • 2. Kategori: 80 TL • 3. Kategori: 60 TL • Öğrenci / Student: 40 TL

ekle 2018-08-03 21:15:00 2018-08-03 22:15:00 Europe/Istanbul Fazıl Say Piyano Resitali / Fazıl Say Piano Recital - Piyano Resitali Fazıl Say’ı dinleyen herkesin zihinde onu ve müziğini tanımlayan farklı kelimeler vardır. Onun müziği, bazen kumsala çıkan bir patika, bazen kavuşmaz dediğiniz yakaları birleştiren bir köprü, bazen ise özgürlüğe kanat çırpan bir martıdır. Fazıl Say’ın doğrudan kalbe ulaşan besteleri, yarım kalanlara ve geleceğe selam gönderenlere ulaşmak için bir anahtardır… Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserlerin ve aldığı sayısız ödü[...] ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu / ENKA Eşref Denizhan Open Theater ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Fazıl Say’ı dinleyen herkesin zihinde onu ve müziğini tanımlayan farklı kelimeler vardır. Onun müziği, bazen kumsala çıkan bir patika, bazen kavuşmaz dediğiniz yakaları birleştiren bir köprü, bazen ise özgürlüğe kanat çırpan bir martıdır. Fazıl Say’ın doğrudan kalbe ulaşan besteleri, yarım kalanlara ve geleceğe selam gönderenlere ulaşmak için bir anahtardır…

Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserlerin ve aldığı sayısız ödüllerin yanında Fazıl Say’ın üretkenliği çağımızın en büyük armağanlarından biridir. Zihni, kalbi ve kulağı açık olanlara Fazıl Say, eski bir dost ya da beklenmedik bir kucaklaşma gibidir.

Klasik müzikseverler için vazgeçilmez olan Fazıl Say’ın Açıkhava konseri, Chopin, Satie ve Beethoven gibi büyük ustaların eserlerinin yanı sıra sanatçının geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye prömiyerini yaptığı Atatürk anısına yazılan “Yürüyen Köşk”e de ev sahipliği yapacak. Fazıl Say’ın parmaklarından çıkacak notalarla gökyüzünün boyanacağı bir akşam sizleri bekliyor.

Konser Programı

Frédéric Chopin, 6 Noktürn
I. Op. 9 No.1 si bemol minör
II. Op. 9 No.2 mi bemol major
III. Op. 9 No.3 si majör
IV. Op. Post No.1 mi minör
V. Op. Post No:2 do diyez minör
VI. Op. Post No:3 do minör

Eric Satie , Gnossiennes
Gnossienne No:1
Gnossienne No:2
Gnossienne No:3
Gnossienne No:4
Gnossienne No:5
Gnossienne No:6

 ─Ara─

Ludwig van Beethoven – “Ayışığı Sonatı” No:14, Op. 27, No. 2

I.Adagio sostenuto.
II. Allegretto
III.Presto agitato

Fazıl Say – “Yürüyen Köşk” Atatürk Anısına, Op.72

 

In each of his listeners’ minds exist different words to describe Fazıl Say and his music. Sometimes a trail to the beach, sometimes a bridge between two coasts thought never uniting and sometimes a seagull flapping its winds to freedom. Fazıl Say’s heart-reaching works are key for those who seek fullfillment and those who salute the future’s horizon… His concerts on the world’s biggest stages and countless awards won aside, Fazıl Say’s productivity is a priceless gift to this era. For those with an open heart, mind and ears, Fazıl Say is an old friend and an unexpected embrace. Being indispensable for classical music lovers, Fazıl Say’s open air concert will be playing works of the greats such as Chopin, Satie, Beethoven along with “Yürüyen Köşk” with premiered in November dedicated to the memory of Atatürk. A night of wonder where Fazıl Say’s fingers will paint the sky awaits us.