Üç Kuşaktır Sanatla…

ENKA Kültür Sanat’ta 30. yılını kutlayan Açıkhava Buluşmaları, hayata bir nefes, gökyüzüne umut, alkışlara vesile ve en temel ihtiyaç olan özgürlüğe bir kavuşma olmaya devam ediyor. ENKA Kültür Sanat’ın, ruhu sanatla besleyerek her perde açıldığında başka bir insana dokunmak için attığı adımlar ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda 20 Haziran’da başlıyor. Üç kuşaktır yılın aynı mevsiminde sanatla aynı yerde tanışılan buluşmalar…

Seyirci ve sanatçının en sıcak buluşmalarına ev sahipliği yapan Açıkhava’nın geçmişine kazınan performanslar hatırlarda canlanmaya devam etsin. 30. yılımızda daimi sanatçılarımızdan Fazıl Say ve Genco Erkal’ın yanı sıra Sertab Erener’den Harun Tekin’e, Alican Yücesoy’dan Suami Ramirez’e, Mert Fırat’tan İlham Gencer’e, Evrim Özşuca’dan Murat Akkoyunlu’ya,  Şevket Çoruh’tan Emre Kınay’a, Koray Candemir’den Ferhat Livaneli’ye, Guillermo del Toro’dan Frances McDormand’a, Christopher Nolan’dan Gary Oldman’a, Serra Yılmaz’dan Steven Spielberg’e uzanan eşsiz sanatçılarla dolu zamansız bir programla karşınızdayız. Açıkhava, bu yıl da farklılıklar, yenilikler ve modern dünyanın getirilerinden aldığı ilhamla tiyatrodan sinemaya ve müziğin farklı renklerine uzanan etkinliklere ev sahipliği yapacak. Ziyaretçilerine bazen bir sahne, bazen bir yuva, bazen bir gurur tablosu, bazen ise bir anı defteri olacak.

 

 Art Through 3 Generations…

Celebrating its 30th year in Enka Culture & Art, our Open Air Theater meetings continue to be breathe of life, a hope in the sky, an occasion for applauses and the most basic of our need, an embrace of freedom. Enka Culture & Art’s efforts to nurture the soul with art and reach out to different audiences each time the curtain rises will take place in the ENKA Eşref Denizhan Open Air Theater starting June 20th. The same place we’ve been gathering to meet with the arts for 3 generations.
Let the past performances in our Open Air Theater live on vividly in our memories as we keep on hosting the warmest gatherings with the audience and the artist. Our stage will be hosting events through the summer including movie screenings theatrical and musical productions, all inspired by our differences, our novelties and the bringings of modern life, offering its stage to visitors sometimes as a nest, sometimes a picture of pride or sometimes even, a journal.

20 Temmuz Cum. 21:15

Fazıl Say / Fazıl Say Piano Recital Piyano Resitali

Konser @ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu / ENKA Eşref Denizhan Open Theater 1. Kategori: 100 TL • 2. Kategori: 80 TL • 3. Kategori: 60 TL • Öğrenci / Student: 40 TL

ekle 2018-07-20 21:15:00 2018-07-20 22:15:00 Europe/Istanbul Fazıl Say / Fazıl Say Piano Recital - Piyano Resitali Fazıl Say’ı dinleyen herkesin zihinde onu ve müziğini tanımlayan farklı kelimeler vardır. Onun müziği, bazen kumsala çıkan bir patika, bazen kavuşmaz dediğiniz yakaları birleştiren bir köprü, bazen ise özgürlüğe kanat çırpan bir martıdır. Fazıl Say’ın doğrudan kalbe ulaşan besteleri, yarım kalanlara ve geleceğe selam gönderenlere ulaşmak için bir anahtardır… Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserlerin ve aldığı sayısız ödü[...] ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu / ENKA Eşref Denizhan Open Theater ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Fazıl Say’ı dinleyen herkesin zihinde onu ve müziğini tanımlayan farklı kelimeler vardır. Onun müziği, bazen kumsala çıkan bir patika, bazen kavuşmaz dediğiniz yakaları birleştiren bir köprü, bazen ise özgürlüğe kanat çırpan bir martıdır. Fazıl Say’ın doğrudan kalbe ulaşan besteleri, yarım kalanlara ve geleceğe selam gönderenlere ulaşmak için bir anahtardır…

Dünyanın en önemli salonlarında verdiği unutulmaz konserlerin ve aldığı sayısız ödüllerin yanında Fazıl Say’ın üretkenliği çağımızın en büyük armağanlarından biridir. Zihni, kalbi ve kulağı açık olanlara Fazıl Say, eski bir dost ya da beklenmedik bir kucaklaşma gibidir.

Klasik müzikseverler için vazgeçilmez olan Fazıl Say’ın Açıkhava konseri, Chopin, Satie ve Beethoven gibi büyük ustaların eserlerinin yanı sıra sanatçının geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye prömiyerini yaptığı Atatürk anısına yazılan “Yürüyen Köşk”e de ev sahipliği yapacak. Fazıl Say’ın parmaklarından çıkacak notalarla gökyüzünün boyanacağı bir akşam sizleri bekliyor.

Konser Programı

Frédéric Chopin, 6 Noktürn
I. Op. 9 No.1 si bemol minör
II. Op. 9 No.2 mi bemol major
III. Op. 9 No.3 si majör
IV. Op. Post No.1 mi minör
V. Op. Post No:2 do diyez minör
VI. Op. Post No:3 do minör

Eric Satie , Gnossiennes
Gnossienne No:1
Gnossienne No:2
Gnossienne No:3
Gnossienne No:4
Gnossienne No:5
Gnossienne No:6

 ─Ara─

Ludwig van Beethoven – “Ayışığı Sonatı” No:14, Op. 27, No. 2

I.Adagio sostenuto.
II. Allegretto
III.Presto agitato

Fazıl Say – “Yürüyen Köşk” Atatürk Anısına, Op.72

 

İn each of his listeners’ minds exist different words to describe Fazıl Say and his music. Sometimes a trail to the beach, sometimes a bridge between two coasts thought never uniting and sometimes a seagull flapping its winds to freedom. Fazıl Say’s heart-reaching works are key for those who seek fullfillment and those who salute the future’s horizon… His concerts on the world’s biggest stages and countless awards won aside, Fazıl Say’s productivity is a priceless gift to this era. For those with an open heart, mind and ears, Fazıl Say is an old friend and an unexpected embrace. Being indispensable for classical music lovers, Fazıl Say’s open air concert will be playing works of the greats such as Chopin, Satie, Beethoven along with “Yürüyen Köşk” with premiered in November dedicated to the memory of Atatürk. A night of wonder where Fazıl Say’s fingers will paint the sky awaits us.