02 Temmuz 17 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere…

8 Ekim Sal. 20:30

Fazıl Say Piyano Resitali

Konser @ENKA Oditoryumu Tam | Yakında satışta: 120 TL • Öğrenci | Yakında satışta: 60 TL

ekle 2019-10-08 20:30:00 2019-10-08 21:30:00 Avrupa/İstanbul Fazıl Say - Piyano Resitali ENKA Kültür Sanat'ın daimi sanatçılarından Fazıl Say, 8 Ekim Salı akşamı müziği tutkuyla yaşayan kalplere izleri uzun süre silinmeyecek bir resital verecek. Bir sanatçı hayal edin, hem besteleri hem de yorumlarıyla klasik müzik dünyasında yüzyıllardır keşfedilmemiş topraklara ayak basan, bir yandan piyanosuyla seyyah gibi ülke ülke dolaşan diğer yandan üretimde altın çağını yaşayan. Bugüne kadar gerek icracı gerekse besteci olarak Amerika, Avrupa ve Asya[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçılarından Fazıl Say, 8 Ekim Salı akşamı müziği tutkuyla yaşayan kalplere izleri uzun süre silinmeyecek bir resital verecek.

Bir sanatçı hayal edin, hem besteleri hem de yorumlarıyla klasik müzik dünyasında yüzyıllardır keşfedilmemiş topraklara ayak basan, bir yandan piyanosuyla seyyah gibi ülke ülke dolaşan diğer yandan üretimde altın çağını yaşayan. Bugüne kadar gerek icracı gerekse besteci olarak Amerika, Avrupa ve Asya’nın tanınmış tüm orkestraları ve önde gelen şefleriyle aynı sahneyi paylaşan Say, kalbini onun notalarına açan tüm müzikseverlere dokunmaya devam ediyor.

Son dönemde yorumcu kimliğiyle birlikte besteci yanıyla da üretkenliğini arttıran ve İstanbul Senfonisi, Mezopotamya ve Universe senfonileri, Umut Senfonisi, Haremde 1001 Gece keman konçertosu, Hezarfen ney konçertosu, Hayyam klarinet konçertosu, İpek Yolu ve Anadolu’nun Sessizliği piyano konçertoları, Water, Nirvana Yanıyor, Overture 1914, Four Preludes, Symphonic Dances, Grand Bazaar gibi orkestra eserleri besteleyen Fazıl Say, son olarak dünya prömiyeri 9 Ağustos’ta Uluslararası Troia Festivali’nde yapılan Troya Sonatı eserini klasik müzik severlere sundu.