Sonbahar, şehre dönüştür. Dökülen yaprakların arasından yeni başlangıçların ve heyecanlı kavuşmaların mevsimidir. Sanat ile daha heyecanlı atan kalplere sonbaharın melankolik nefesiyle seslenen ENKA Kültür Sanat, “30. Yıl Müzik Buluşmaları” ile mevsimi kışa, umutla beslenen hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Kültür ve sanatın sürekliliğini ve erişilebilirliğini esas alan ENKA Kültür Sanat, geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi her daim destekleyen, ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerden katılımcıları samimiyetle aydınlanan sahnesinde sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Çok değil, bundan birkaç ay önce Açıkhava’da gökyüzüyle paylaştığınız hayallerinizi yanınıza alın ve ENKA Kültür Sanat’ın Fazıl Say’dan İdil Biret’e, Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet’ten Tolga Salman & Kağan Korad Duo’ya, Arkas Trio’dan Kerem Görsev Vocal Jazz Project Feat. Elif Çağlar’a, Burçin Büke & Güvenç Dağüstün’den Barış için Müzik Orkestrası ve Murat Cem Orhan’a uzanan birbirinden değerli ve yetenekli sanatçıları ağırlayacak “Müzik Buluşmaları”nda yerinizi alın. ENKA Oditoryumu, iki mevsim boyunca müziğin büyüsüyle birçok zamansız yolculuğa ev sahipliği yapacak.

9 Ekim Sal. 20:30

Fazıl Say • Piyano Resitali Biletler ENKA Vakfı'nda Satışta !

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Bilet : 90 TL

ekle 2018-10-09 20:30:00 2018-10-09 21:30:00 Europe/Istanbul Fazıl Say • Piyano Resitali - Biletler ENKA Vakfı'nda Satışta ! ENKA Kültür Sanat'ın daimi sanatçılarından Fazıl Say, 9 Ekim Salı akşamı müziği tutkuyla yaşayan kalplere izleri uzun süre silinmeyecek bir resital verecek. Bir sanatçı hayal edin, hem besteleri hem de yorumlarıyla klasik müzik dünyasında yüzyıllardır keşfedilmemiş topraklara ayak basan, bir yandan piyanosuyla seyyah gibi ülke ülke dolaşan diğer yandan üretimde altın çağını yaşayan. Bugüne kadar gerek icracı gerekse besteci olarak Amerika, Avrupa ve Asya[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

ENKA Kültür Sanat’ın daimi sanatçılarından Fazıl Say, 9 Ekim Salı akşamı müziği tutkuyla yaşayan kalplere izleri uzun süre silinmeyecek bir resital verecek.

Bir sanatçı hayal edin, hem besteleri hem de yorumlarıyla klasik müzik dünyasında yüzyıllardır keşfedilmemiş topraklara ayak basan, bir yandan piyanosuyla seyyah gibi ülke ülke dolaşan diğer yandan üretimde altın çağını yaşayan. Bugüne kadar gerek icracı gerekse besteci olarak Amerika, Avrupa ve Asya’nın tanınmış tüm orkestraları ve önde gelen şefleriyle aynı sahneyi paylaşan Say, kalbini onun notalarına açan tüm müzikseverlere dokunmaya devam ediyor.

Son dönemde yorumcu kimliğiyle birlikte besteci yanıyla da üretkenliğini arttıran ve İstanbul Senfonisi, Umut Senfonisi, Mezopotamya ve Universe senfonileri, Haremde 1001 Gece keman konçertosu, Hezarfen ney konçertosu, Hayyam klarinet konçertosu, İpek Yolu ve Anadolu’nun Sessizliği piyano konçertoları, Water, Nirvana Yanıyor, Overture 1914, Four Preludes, Symphonic Dances, Grand Bazaar gibi orkestra eserleri besteleyen Fazıl Say, son olarak dünya prömiyeri 9 Ağustos’ta Uluslararası Troia Festivali’nde yapılan Troya Sonatı eserini klasik müzik severlere sundu.

Fazıl Say’ın, F. Chopin, C. Debussy, E. Satie ve kendi eserlerini yorumlayacağı resitaline eşlik etmek isteyenler, ENKA  Oditoryumu’nda yerini alabilir. 

Program

F. Chopin, 4 Noktürn

  1. Op 9, No.2, Mi Bemol Major
  2. Op Post No.1, Mi Minör
  3. Op Post No:2, Do Diyez Minör
  4. Op Post No:3, Do Minör

C.Debussy, 7 Prelüd

X. La cathédrale engloutie: Profondément calme (The Submerged Cathedral) // Batık katedral

XII. Minstrels: Modéré // Sokak çalgıcıları

I . Danseuses de Delphes: Lent et grave (Dancers of Delphi) // Delphi dansçıları

VIII. La fille aux cheveux de lin: Très calme et doucement expressif (The Girl with the Flaxen Hair) // Keten saçlı kız

XI. La danse de Puck // Puck’ın dansı

III. Le vent dans la plaine: Animé (The Wind in the Plain) // Ovadaki rüzgar

IV. «Les sons et les parfums tournent dans l’air du soir»: Modéré (“The sounds and fragrances swirl through the evening air”) // Akşam havasında dönen güzel kokular ve sesler.

E. Satie, 3 Gnossiennes

Gnossienne No:1
Gnossienne No:2
Gnossienne No:3

Fazıl Say

F. Say, Kara Toprak, Op.8
F. Say, İstanbul’da Bir Kış Sabahı, Op.51b
F. Say, Ses, Op. 40