Sonbahar, şehre dönüştür. Dökülen yaprakların arasından yeni başlangıçların ve heyecanlı kavuşmaların mevsimidir. Sanat ile daha heyecanlı atan kalplere sonbaharın melankolik nefesiyle seslenen ENKA Kültür Sanat, “30. Yıl Müzik Buluşmaları” ile mevsimi kışa, umutla beslenen hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Kültür ve sanatın sürekliliğini ve erişilebilirliğini esas alan ENKA Kültür Sanat, geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi her daim destekleyen, ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerden katılımcıları samimiyetle aydınlanan sahnesinde sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Çok değil, bundan birkaç ay önce Açıkhava’da gökyüzüyle paylaştığınız hayallerinizi yanınıza alın ve ENKA Kültür Sanat’ın Fazıl Say’dan İdil Biret’e, Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet’ten Tolga Salman & Kağan Korad Duo’ya, Arkas Trio’dan Kerem Görsev Vocal Jazz Project Feat. Elif Çağlar’a, Burçin Büke & Güvenç Dağüstün’den Barış için Müzik Orkestrası ve Murat Cem Orhan’a uzanan birbirinden değerli ve yetenekli sanatçıları ağırlayacak “Müzik Buluşmaları”nda yerinizi alın. ENKA Oditoryumu, iki mevsim boyunca müziğin büyüsüyle birçok zamansız yolculuğa ev sahipliği yapacak.

30 Ekim Sal. 20:30

Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Bilet : 40 TL

ekle 2018-10-30 20:30:00 2018-10-30 21:30:00 Europe/Istanbul Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet ENKA Kültür Sanat, 30 Ekim Salı akşamı yine çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Bir yanda Andante Dergisi tarafından 2017 yılında düzenlenen Donizetti Klasik Müzik ödüllerinde “Yılın Piyanisti” ödülüne layık görülen Gökhan Aybulus, diğer yanda aynı ödül töreninde “Yılın Oda Müziği Topluluğu” seçilen birbirinden değerli dört kadın sanatçının hayata geçirdiği Nemeth Quartet… Gökhan Aybulus 90’lı yıllarda Anadolu Üniversite[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

ENKA Kültür Sanat, 30 Ekim Salı akşamı yine çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Bir yanda Andante Dergisi tarafından 2017 yılında düzenlenen Donizetti Klasik Müzik ödüllerinde “Yılın Piyanisti” ödülüne layık görülen Gökhan Aybulus, diğer yanda aynı ödül töreninde “Yılın Oda Müziği Topluluğu” seçilen birbirinden değerli dört kadın sanatçının hayata geçirdiği Nemeth Quartet…

Gökhan Aybulus

90’lı yıllarda Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlayan müzik eğitimini 2000’lerde Moskova’da Çaykovski Devlet Konservatuvarı’na taşıyan Gökhan Aybulus, bu süreçte ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dereceler almayı başardı. Uluslararası Carniola Müzik Festivali (Slovenya), Bruckner Müzik Festivali (Avusturya), Bella Pais (KKTC) gibi festivallerin yanı sıra başta Türkiye olmak üzerek pek çok ülkede konserler veren piyano virtüözü, 2012 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Çin’in Pekin, Xi’an, Guangzhou, Shenzhen şehirlerinde gerçekleşen ve dört konserden oluşan turnede solist olarak yer aldı.

Nemeth Quartet

Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Aybulus (keman), Elena Ünaldı (viyola) ve Mutlu Varlık Kocaili (çello)’nin hayat verdiği Nemeth Quartet, her biri birbirinden değerli dört akademisyen kadının müzikal hayallerini taşıyor. İsmini 1995 yılında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan Nemeth (keman) ve Katalin Nemeth (çello)’ten alan Nemeth Quartet, 2013 yılından beri yurt içinde ve yurt dışında verdiği konserlerle klasik müzik severlerle buluşuyor.

30 Ekim’de gerçekleşecek bu konserde, Rus romantizminin son büyük bestecisi unvanını taşıyan Sergei Rachmaninov ile Çek geç romantik dönem bestecisi Antonín Dvořák’ın eserleri yeniden hayat bulacak.

• Program •

Sergei Rachmaninov

I. Morceaux de fantasie, Op. 3
Elegie
Prelud
Melodie
Polichinelle
Serenade

Piyano Sonatı No. 2 Op. 36 (2. versiyon)
Allegro agitato
Non allegro – Lento
L’istesso tempo – Allegro molto

— ARA —

A. Dvorak

Piyanolu Beşli No. 2, Op. 81
(Nemeth Quartet – Gökhan Aybulus)
Allegro, ma non tanto
Dumka: Andante con moto
Scherzo (Furiant): molto vivace
Finale: Allegro