31 yıldır Tutkuyla Tiyatro,

 Tiyatro tutkusu 31 yıldır ENKA’da devam ediyor. 12 Şubat-15 Nisan tarihleri arasında ENKA Kültür Sanat’ın gelenek haline dönüşen etkinliklerinin yanı sıra sezonun öne çıkan tiyatro oyunlarının da yer aldığı programıyla seyirciyi selamlıyor.

Peki ENKA Kültür Sanat’ın “Tiyatro Buluşmaları”nda sizi neler bekliyor? Program, Şubat ayında yönetmen haftasıyla başlıyor. 41 yıldır tiyatro yaparak anlatmaya devam eden usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun “Profesyonel” ve “Kör Baykuş” oyunları ile açılan perde, “Meçhul Paşa”, “Yüzleşme” ve “Kıyı” gibi bu sezon prömiyerini gerçekleştirmiş ve yoğun ilgi gören oyunlarla devam ediyor. Programda yer alan “1984-Büyük Gözaltı”, “Zebercet” ve “Persona” gibi usta yazarların eserlerinden uyarlanan oyunlar ve ünlü Fransız yazar Jean Genet’in ilham verdiği “Tırnak içinde Hizmetçiler” oyunu tiyatro izleyicilerine geçmişin değerlerine bugünün penceresinden bakma fırsatı sunuyor. Kendilerini hareket korosu olarak tanıtan “disLOKASYON” isimli modern dans gösterisi programa fark katıyor. Daimi sanatçımız Genco Erkal ise hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” ile “Tiyatro Buluşmaları”nı taçlandırıyor. Gelenek haline gelen Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” konseri ve Dünya Tiyatro Günü’nde kendi prodüksiyonumuzla “Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları” gecesi, programda yer alan diğer etkinlikler olacak. ENKA Kültür Sanat Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenleyeceği “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” adlı panelde, değerli katılımcıların tiyatro severler ile buluşmasına ev sahipliği yapacak. Sanatın birleştirici gücünü daha çok hissedeceğimiz bu yeni dönemde buluşmak üzere.

 

 

30 Ekim Sal. 20:30

Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Bilet : 40 TL

ekle 2018-10-30 20:30:00 2018-10-30 21:30:00 Europe/Istanbul Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet ENKA Kültür Sanat, 30 Ekim Salı akşamı yine çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Bir yanda Andante Dergisi tarafından 2017 yılında düzenlenen Donizetti Klasik Müzik ödüllerinde “Yılın Piyanisti” ödülüne layık görülen Gökhan Aybulus, diğer yanda aynı ödül töreninde “Yılın Oda Müziği Topluluğu” seçilen birbirinden değerli dört kadın sanatçının hayata geçirdiği Nemeth Quartet… Gökhan Aybulus 90’lı yıllarda Anadolu Üniversite[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

ENKA Kültür Sanat, 30 Ekim Salı akşamı yine çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Bir yanda Andante Dergisi tarafından 2017 yılında düzenlenen Donizetti Klasik Müzik ödüllerinde “Yılın Piyanisti” ödülüne layık görülen Gökhan Aybulus, diğer yanda aynı ödül töreninde “Yılın Oda Müziği Topluluğu” seçilen birbirinden değerli dört kadın sanatçının hayata geçirdiği Nemeth Quartet…

Gökhan Aybulus

90’lı yıllarda Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlayan müzik eğitimini 2000’lerde Moskova’da Çaykovski Devlet Konservatuvarı’na taşıyan Gökhan Aybulus, bu süreçte ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dereceler almayı başardı. Uluslararası Carniola Müzik Festivali (Slovenya), Bruckner Müzik Festivali (Avusturya), Bella Pais (KKTC) gibi festivallerin yanı sıra başta Türkiye olmak üzerek pek çok ülkede konserler veren piyano virtüözü, 2012 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile Çin’in Pekin, Xi’an, Guangzhou, Shenzhen şehirlerinde gerçekleşen ve dört konserden oluşan turnede solist olarak yer aldı.

Nemeth Quartet

Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Aybulus (keman), Elena Ünaldı (viyola) ve Mutlu Varlık Kocaili (çello)’nin hayat verdiği Nemeth Quartet, her biri birbirinden değerli dört akademisyen kadının müzikal hayallerini taşıyor. İsmini 1995 yılında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan Nemeth (keman) ve Katalin Nemeth (çello)’ten alan Nemeth Quartet, 2013 yılından beri yurt içinde ve yurt dışında verdiği konserlerle klasik müzik severlerle buluşuyor.

30 Ekim’de gerçekleşecek bu konserde, Rus romantizminin son büyük bestecisi unvanını taşıyan Sergei Rachmaninov ile Çek geç romantik dönem bestecisi Antonín Dvořák’ın eserleri yeniden hayat bulacak.

• Program •

Sergei Rachmaninov

I. Morceaux de fantasie, Op. 3
Elegie
Prelud
Melodie
Polichinelle
Serenade

Piyano Sonatı No. 2 Op. 36 (2. versiyon)
Allegro agitato
Non allegro – Lento
L’istesso tempo – Allegro molto

— ARA —

A. Dvorak

Piyanolu Beşli No. 2, Op. 81
(Nemeth Quartet – Gökhan Aybulus)
Allegro, ma non tanto
Dumka: Andante con moto
Scherzo (Furiant): molto vivace
Finale: Allegro

 

 

ENKA Culture and art will gace host a very special meeting on the evening of Tuesday, October 30. On one hand Gökhan Aybulus who has received the “Pianist of the Year” award from Donizetti Classical Music Awards organized by Andante magazine in 2017, on the other had 4 female artists, Nemeth Quartet which chosen as the “Chamber Music Society of the Year”…

Gökhan Aybulus

Gökhan Aybulus who has started his education life in 90s, in the Anatolian University, State Conservatory and continued in The Moscow State Tchaikovsky Conservatory, had his place in many national and international competitions during this period. International Carniola Music Festival (Slovenia), Bruckner Music Festival (Austria), Bella Pais (TRNC) festivals, be in the lead Turkey and other countries are places that piano virtuoso are giving concerts. He had performed as a soloist with the Presidential Symphony Orchestra in 2012 traveling China’s Beijing, Xi’an, Guangzhou, and Shenzhen.

Nemeth Quartet

Gülen Ege Serter (violin), Şeniz Aybulus (violin), Elena Ünaldı (viola) ve Mutlu Varlık Kocaili (cello) are the people who give life to Nemeth Quartet. Nemeth Quartet carries the dreams of four precious beautiful academician woman, where each one is beautiful then one other. Nemeth Quartet took its name from a traffic accident where Hungarian artists, Nemeth (violin) and Katalin Nemeth (cello) had lost their lives. Nemeth Quartet meets with domestic and abroad classical music-lovers in since 2013. The concert that will take place on 30 October, the last great composer of Russian Romanticism, Sergei Rachmaninov’s and Czech late romantic composer Antonin Dvoizák’s pieces will come to life again.