Sonbahar, şehre dönüştür. Dökülen yaprakların arasından yeni başlangıçların ve heyecanlı kavuşmaların mevsimidir. Sanat ile daha heyecanlı atan kalplere sonbaharın melankolik nefesiyle seslenen ENKA Kültür Sanat, “30. Yıl Müzik Buluşmaları” ile mevsimi kışa, umutla beslenen hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Kültür ve sanatın sürekliliğini ve erişilebilirliğini esas alan ENKA Kültür Sanat, geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi her daim destekleyen, ulusal ve uluslararası farklı disiplinlerden katılımcıları samimiyetle aydınlanan sahnesinde sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Çok değil, bundan birkaç ay önce Açıkhava’da gökyüzüyle paylaştığınız hayallerinizi yanınıza alın ve ENKA Kültür Sanat’ın Fazıl Say’dan İdil Biret’e, Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet’ten Tolga Salman & Kağan Korad Duo’ya, Arkas Trio’dan Kerem Görsev Vocal Jazz Project Feat. Elif Çağlar’a, Burçin Büke & Güvenç Dağüstün’den Barış için Müzik Orkestrası ve Murat Cem Orhan’a uzanan birbirinden değerli ve yetenekli sanatçıları ağırlayacak “Müzik Buluşmaları”nda yerinizi alın. ENKA Oditoryumu, iki mevsim boyunca müziğin büyüsüyle birçok zamansız yolculuğa ev sahipliği yapacak.

 

Fall means, returning back to the city. It’s the season which new beginnings and rhapsodical reunions form among the fallen leaves. ENKA Culture and Art, whispers with the melancholic breath of the fall to the excited hearts which beat with art, turns the season to winter and dreams which nourished by hope to reality with “30th Anniversary Music Encounters.” ENKA Culture and Art is based on continuity and accessibility of culture and art, it brings together the art-lovers with the participants from different national and international disciplines, who educates the future artists and audience, who always supports creativity and freedom of thought on it’s stage which enlightens with sincerity. Not so long ago just few months ago, you shared your dreams with the sky in the Open-air Theatre. Take your dreams again and have a seat in the “Music Encounters” which will host many valuable and talented artists such as; Fazıl Say, İdil Biret, Gökhan Aybulus & Nemeth Quartet, Tolga Salman & Kağan Korad Duo, Arkas Trio, Kerem Görsev Vocal Jazz Project Feat. Elif Çağlar, Burçin Büke & Güvenç Dağüstün, Music Orchestra for Peace and Murat Cem Orhan. ENKA Auditorium will host so many timeless journeys with the magic of music for two seasons.

26 Ekim Pzt. 20:30

Gülsin Onay

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Tam: 60 TL

ekle 2015-10-26 20:30:00 2015-10-26 21:30:00 Europe/Istanbul Gülsin Onay Müzik otoriteleri tarafından, “teknik ustalığın yanında, sınırsız enerji, zeka ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, yine bizlerle. Ahmed Adnan Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ederken, 5 kıta 68 ülkeyi kapsayan ve dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı Arjantin'den Japonya'ya uzanan coğrafyada b[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Müzik otoriteleri tarafından, “teknik ustalığın yanında, sınırsız enerji, zeka ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, yine bizlerle. Ahmed Adnan Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ederken, 5 kıta 68 ülkeyi kapsayan ve dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı Arjantin’den Japonya’ya uzanan coğrafyada birçok ünlü orkestra ve şeflerle, en prestijli salonlarda konserler verdi ve vermeye devam ediyor.

Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul edilmektedir.Polonya Hükümeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır. Kariyeri boyunca aldığı sayısız ödüllere son olarak 42. İstanbul Müzik Festivalinde Onur Ödülü’nü eklemiştir.

Kendine has üslubuyla ele alacağı bu özel programda, Ludwig van Beethoven, Claude Debussy, ve César Franck ünlü eserlerinden seçmelerle bir kez daha ENKA Sahnelerinde dinleme şansını kaçırmayın.

Ludwig van Beethoven
32 Çeşitlemeleri do minör, WoO 80
Andante Favori WoO 57
“Ayışığı” Sonatı do diyez minör, op.27 no.2
Adagio sostenuto
Allegretto
Presto agitato

-Ara-

Claude Debussy
Masques
Ballade
Danse

César Franck
Prélude, Choral et Fugue