Tüm yıla yayılan ve ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanan 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile sanatseverleri karşılıyor. Geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen ENKA Kültür Sanat, farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşuyor.

31 yıldır sanatın sürekliliğine destek veren ENKA Kültür Sanat’ın ilklerin heyecanını ustaların manifestolarını birleştiren programında kimler var? Her dönem daimi sanatçımız olan Fazıl Say’ın iki farklı resitali, mor ve ötesi’nin akustik formattaki konseri, Serab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın kusursuz birlikteliği, Karsu’nun ruhu okşayan sesi, yıldızların altında Teoman klasikleri, büyülü sesleriyle Birsen Tezer ve Cem Adrian’ın eşsiz buluşması, sanatın iyileştirici gücünü sahneye taşıyan Barış için Müzik Orkestrası konserleri, Türk Halk Müziği eserlerini batı enstrümanları ile buluşturan Barabar’ın özgün yorumu, alternatif müziğin nabzını tutan Redd’in kalp atışı hızlandıran performansı, kusursuz klasik müzik üçlüsü Hexis’in ilk konser heyecanı, esen rüzgarı takip eden Pow’un dost meclisinden seslenişi, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali, AyşeDeniz Gökçin’in yenilikçi vizyonu programın müzikal tarafını renklendiriyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Sanatçın iyileştirici gücüne inanarak hazırladığımız 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere.

 

26 Ekim Pzt. 20:30

Gülsin Onay

Konser @ENKA Oditoryumu Tam: 60 TL

ekle 2015-10-26 20:30:00 2015-10-26 21:30:00 Avrupa/İstanbul Gülsin Onay Müzik otoriteleri tarafından, “teknik ustalığın yanında, sınırsız enerji, zeka ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, yine bizlerle. Ahmed Adnan Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ederken, 5 kıta 68 ülkeyi kapsayan ve dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı Arjantin'den Japonya'ya uzanan coğrafyada b[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Müzik otoriteleri tarafından, “teknik ustalığın yanında, sınırsız enerji, zeka ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay, yine bizlerle. Ahmed Adnan Saygun’un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük ederken, 5 kıta 68 ülkeyi kapsayan ve dünyanın belli başlı tüm müzik merkezlerinde dinleyicilerle buluşan sanatçı Arjantin’den Japonya’ya uzanan coğrafyada birçok ünlü orkestra ve şeflerle, en prestijli salonlarda konserler verdi ve vermeye devam ediyor.

Gülsin Onay ayrıca, uluslararası alanda istisnai bir Chopin icracısı olarak kabul edilmektedir.Polonya Hükümeti Gülsin Onay’ı Chopin yorumları nedeniyle Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırmıştır. Kariyeri boyunca aldığı sayısız ödüllere son olarak 42. İstanbul Müzik Festivalinde Onur Ödülü’nü eklemiştir.

Kendine has üslubuyla ele alacağı bu özel programda, Ludwig van Beethoven, Claude Debussy, ve César Franck ünlü eserlerinden seçmelerle bir kez daha ENKA Sahnelerinde dinleme şansını kaçırmayın.

Ludwig van Beethoven
32 Çeşitlemeleri do minör, WoO 80
Andante Favori WoO 57
“Ayışığı” Sonatı do diyez minör, op.27 no.2
Adagio sostenuto
Allegretto
Presto agitato

-Ara-

Claude Debussy
Masques
Ballade
Danse

César Franck
Prélude, Choral et Fugue