İstanbul Devlet Tiyatrosu Profesyonel

Tiyatro / Oditoryum

Bilet : 15 TL

ekle 2019-02-12 20:30:00 2019-02-12 21:30:00 Avrupa/İstanbul İstanbul Devlet Tiyatrosu - Profesyonel Yazan: Duşan Kovaçeviç Çeviren: Başar Sabuncu, Bilge Emin Yöneten: Işıl Kasapoğlu Oynayanlar: Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli, Cenap Oğuz Dekor Tasarımı: Nurettin Özkönü Kostüm Tasarımı: Gülümser Erigür Işık Tasarımı: İ. Önder Arık Müzik: Cenap Oğuz Yönetmen Yardımcısı: Gülen Çehreli Yönetmen Asistanı: Tuğçe Şartekin Karasu Kondüvit: Zeynep Reha Dağarslan Işık Kumanda: Serdar Yaman Aksesuar Sorumlusu: Erdinç Aksoy [...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Yazan: Duşan Kovaçeviç
Çeviren: Başar Sabuncu, Bilge Emin
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Oynayanlar: Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli, Cenap Oğuz
Dekor Tasarımı: Nurettin Özkönü
Kostüm Tasarımı: Gülümser Erigür
Işık Tasarımı: İ. Önder Arık
Müzik: Cenap Oğuz
Yönetmen Yardımcısı: Gülen Çehreli
Yönetmen Asistanı: Tuğçe Şartekin Karasu
Kondüvit: Zeynep Reha Dağarslan
Işık Kumanda: Serdar Yaman
Aksesuar Sorumlusu: Erdinç Aksoy
Erkek Terzi: Hasan Basri Aktaş
Sahne Amiri: Tankut Saraçoğlu
Dekor Sorumlusu: Serdar Erman
Perukacı: Belkıs Balaban

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic’in Yugoslavya’da zaman perdesini aralayarak toplumsal dönüşümü kaleme aldığı “Profesyonel” oyunuyla karşınızdayız. Politikayı bir entelektüelin yaşam öyküsü içinde, kara komedi türünde ve ironik bir üslupla sahneye taşıyan oyun, 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin sürprizlerle dolu hikâyesini konu alıyor.

Türkiye’nin en başarılı tiyatro yönetmenlerinden Işıl Kasapoğlu’nun imzasını taşıyan “Profesyonel”, politik sistem eleştirisini toplumun uç karakterleri üzerinden yazılan ustaca bir metinle seyirciye sunuyor. Yıllardır İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynayan “Profesyonel”, 12 Şubat Salı akşamı ENKA  Oditoryumu’nda tiyatro severlerle buluşacak.

Tek perde, 120’ sürer.

8 yaş ve üzeri için uygundur.