Kör Baykuş

Tiyatro / Oditoryum

Bilet : 60 TL • Öğrenci: 40 TL

ekle 2019-02-14 20:30:00 2019-02-14 21:30:00 Avrupa/İstanbul Kör Baykuş Yazan: Sâdık Hidâyet Çeviren: Behçet Necatigil Uyarlayan: Onur Erbilen Yönetmen: Işıl Kasapoğlu Yönetmen Yardımcısı: Onur Erbilen Dekor ve Kostüm Tasarımı: Hakan Dündar Işık Tasarımı: Ferhat T. Şimşek Kukla Tasarım ve Uygulama: Ayten Öğütçü Müzisyen: Burak Günsayar Asistan:Özlem Özkoşar Sahne Amiri:Tuğba Yaman Prodüksyon: MyArt Yapım   İran’ın yasaklı yazarı Sâdık Hidâyet’in 21. yüzyılın başyapıtları arasında gösterile[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Yazan: Sâdık Hidâyet
Çeviren: Behçet Necatigil
Uyarlayan: Onur Erbilen
Yönetmen: Işıl Kasapoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Onur Erbilen
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Hakan Dündar
Işık Tasarımı: Ferhat T. Şimşek
Kukla Tasarım ve Uygulama: Ayten Öğütçü
Müzisyen: Burak Günsayar
Asistan:Özlem Özkoşar
Sahne Amiri:Tuğba Yaman
Prodüksyon: MyArt Yapım

 

İran’ın yasaklı yazarı Sâdık Hidâyet’in 21. yüzyılın başyapıtları arasında gösterilen “Kör Baykuş” romanından aynı isimle sahneye uyarlanan eser; insan benliğinin kaotik dehlizlerinde, bin yıllardır cevabını aradığı sorulara ulaşma çabasının ve varoluşunun eşsiz bir senfonisi.

“Kör Baykuş”’ta güzelliği ve saflığı arayan bir adamın, hayalle gerçek arasındaki geçişlerinde bir kadın üzerinden çizdiği dünyanın yanılsamasına düşerek tükenişine tanıklık edeceğiz. Oyunun tek kişilik dev oyuncu kadrosunu oluşturan Sermet Yeşil’in etkileyici performansına gölgeler ve kuklalar eşlik edecek. Sâdık Hidâyet’in karmaşık dünyası ve kaygıları ünlü yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun sihirli ve gizemli sahne estetiğiyle 14 Şubat Perşembe akşamı ENKA  Oditoryumu’nda hayat bulacak.

Tek perde, yaklaşık 80’ sürer.

13 yaş ve üzeri için uygundur.