31 yıldır Tutkuyla Tiyatro,

 Tiyatro tutkusu 31 yıldır ENKA’da devam ediyor. 12 Şubat-15 Nisan tarihleri arasında ENKA Kültür Sanat’ın gelenek haline dönüşen etkinliklerinin yanı sıra sezonun öne çıkan tiyatro oyunlarının da yer aldığı programıyla seyirciyi selamlıyor.

Peki ENKA Kültür Sanat’ın “Tiyatro Buluşmaları”nda sizi neler bekliyor? Program, Şubat ayında yönetmen haftasıyla başlıyor. 41 yıldır tiyatro yaparak anlatmaya devam eden usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun “Profesyonel” ve “Kör Baykuş” oyunları ile açılan perde, “Meçhul Paşa”, “Yüzleşme” ve “Kıyı” gibi bu sezon prömiyerini gerçekleştirmiş ve yoğun ilgi gören oyunlarla devam ediyor. Programda yer alan “1984-Büyük Gözaltı”, “Zebercet” ve “Persona” gibi usta yazarların eserlerinden uyarlanan oyunlar ve ünlü Fransız yazar Jean Genet’in ilham verdiği “Tırnak içinde Hizmetçiler” oyunu tiyatro izleyicilerine geçmişin değerlerine bugünün penceresinden bakma fırsatı sunuyor. Kendilerini hareket korosu olarak tanıtan “disLOKASYON” isimli modern dans gösterisi programa fark katıyor. Daimi sanatçımız Genco Erkal ise hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” ile “Tiyatro Buluşmaları”nı taçlandırıyor. Gelenek haline gelen Barış için Müzik Orkestrası’nın “Neşeli Pazarlar” konseri ve Dünya Tiyatro Günü’nde kendi prodüksiyonumuzla “Çiğdem Erken ile Sahnelerden Aşk Şarkıları” gecesi, programda yer alan diğer etkinlikler olacak. ENKA Kültür Sanat Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenleyeceği “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” adlı panelde, değerli katılımcıların tiyatro severler ile buluşmasına ev sahipliği yapacak. Sanatın birleştirici gücünü daha çok hissedeceğimiz bu yeni dönemde buluşmak üzere.

 

 

11 Aralık Sal. 20:30

Murat Cem Orhan Kuvayi Milliyenin İnsan Manzaraları

Konser @ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium Bilet : 30 TL

ekle 2018-12-11 20:30:00 2018-12-11 21:30:00 Europe/Istanbul Murat Cem Orhan - Kuvayi Milliyenin İnsan Manzaraları Çok özel bir yetenekle karşı karşıyayız. Murat Cem Orhan, hikayesiyle samimiyetinizi arttırdığınız, başarılarıyla gururlandığınız ve parlak kariyerinin ışığıyla sadece bugününüzü değil, geleceğinizi de aydınlattığınız sanatçılardan. Üst üste iki kez Eczacıbaşı Beste Yarışması’nda birinci olma başarısı gösteren Murat Cem Orhan, 11 Aralık Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda özel bir performansla izleyicilerle buluşacak. Sevinç, tutku, azim[...] ENKA Oditoryumu / ENKA Auditorium ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Çok özel bir yetenekle karşı karşıyayız. Murat Cem Orhan, hikayesiyle samimiyetinizi arttırdığınız, başarılarıyla gururlandığınız ve parlak kariyerinin ışığıyla sadece bugününüzü değil, geleceğinizi de aydınlattığınız sanatçılardan. Üst üste iki kez Eczacıbaşı Beste Yarışması’nda birinci olma başarısı gösteren Murat Cem Orhan, 11 Aralık Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda özel bir performansla izleyicilerle buluşacak.

Sevinç, tutku, azim, kırgınlık ve tüm bu hisleri buluşturan müzik… Murat Cem Orhan’ın hikayesi tüm bunları kapsıyor.. İnandığı şeyin peşinden giderek önce İzmir Devlet Operası’na kabul edilen sonrasında azminin meyvesini alarak Brooklyn College Conservatory of Music’te yüksek lisans eğitimi alan Murat Cem Orhan, bu dönemde Carnegie Hall’de sahne alma sevincini de yaşadı.

Murat Cem Orhan, edebiyat eserlerinden ilham aldığı ödüllü bestesinin de yer alacağı 10 farklı eser ile piyanonun başına geçecek ve müzik severlere hafızalardan silinmeyecek bir konser verecek.

Solist Sanatçılar; Utku Bayburt ve Özgür Özaslan
Klarnet; Arda Serindağ,
Viyolonsel; Burak Ayrancı
Görsel Kurgusu;  Kutay Can Doğan
Bilgisayar Ses Tasarım ve Programlama; Cem Ergunoğlu

 

Program
Karayılan Hikâyesi
Kambur Kerim’in Hikâyesi
Arhaveli İsmail’in Hikâyesi
Manastırlı Hamdi Efendi ve Reşadiyeli Veli Oğlu Memet’in Hikâyesi
Kadınlarımız
İzmir Rıhtımından Akdeniz’e Bakan Nefer

 

We have a very special talent, Murat Cem Orhan. Murat Cem Orhan is one of the artists whose story makes us increase our sincerity, makes us proud with his successes and with the light of his brilliant career he doesn’t only brighten our today, he also brightens our future. Over and over he took the first place in Eczacıbaşı Composition Competition and on the evening of December 11,
Tuesday he will come together with audience in ENKA  Auditorium to give a special performance.
Joy, passion, tenacity, disappointment, music brings all these emotions together… Murat Cem Orhan’s story includes all of them… He followed his dreams, first he got accepted to İzmir State Opera then one of the fruits of his tenacity he made his postgraduate education in Brooklyn College Conservatory of Music, and also doing this period he tasted the joy of giving concerts in the
Carnegie Hall.
Murat Cem Orhan whose aim to be a good conductor and composer, will be on stage with his quartet project including Arda Serindağ (clarinet), Burak Ayrancı(cello), soloists Utku Bayburt and Özgür Özaslan. Performance’s visual fiction made by Kutay Can Doğan and computer voice design and programming made by Cem Etgunoğlu, Murat Cem Orhan will be performing with piano, it
will include Murat Cem Orhan’s piece which he influenced from precious literature works and won an award and his 10 different works. Murat Cem Orhan will give music-lovers an unforgettable concert.