Tüm yıla yayılan ve ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanan 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile sanatseverleri karşılıyor. Geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen ENKA Kültür Sanat, farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşuyor.

31 yıldır sanatın sürekliliğine destek veren ENKA Kültür Sanat’ın ilklerin heyecanını ustaların manifestolarını birleştiren programında kimler var? Her dönem daimi sanatçımız olan Fazıl Say’ın iki farklı resitali, mor ve ötesi’nin akustik formattaki konseri, Serab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın kusursuz birlikteliği, Karsu’nun ruhu okşayan sesi, yıldızların altında Teoman klasikleri, büyülü sesleriyle Birsen Tezer ve Cem Adrian’ın eşsiz buluşması, sanatın iyileştirici gücünü sahneye taşıyan Barış için Müzik Orkestrası konserleri, Türk Halk Müziği eserlerini batı enstrümanları ile buluşturan Barabar’ın özgün yorumu, alternatif müziğin nabzını tutan Redd’in kalp atışı hızlandıran performansı, kusursuz klasik müzik üçlüsü Hexis’in ilk konser heyecanı, esen rüzgarı takip eden Pow’un dost meclisinden seslenişi, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali, AyşeDeniz Gökçin’in yenilikçi vizyonu programın müzikal tarafını renklendiriyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Sanatçın iyileştirici gücüne inanarak hazırladığımız 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere.

 

11 Aralık Sal. 20:30

Murat Cem Orhan Kuvayi Milliyenin İnsan Manzaraları

Konser @ENKA Oditoryumu Bilet : 30 TL

ekle 2018-12-11 20:30:00 2018-12-11 21:30:00 Avrupa/İstanbul Murat Cem Orhan - Kuvayi Milliyenin İnsan Manzaraları Çok özel bir yetenekle karşı karşıyayız. Murat Cem Orhan, hikayesiyle samimiyetinizi arttırdığınız, başarılarıyla gururlandığınız ve parlak kariyerinin ışığıyla sadece bugününüzü değil, geleceğinizi de aydınlattığınız sanatçılardan. Üst üste iki kez Eczacıbaşı Beste Yarışması’nda birinci olma başarısı gösteren Murat Cem Orhan, 11 Aralık Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda özel bir performansla izleyicilerle buluşacak. Sevinç, tutku, azim[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Çok özel bir yetenekle karşı karşıyayız. Murat Cem Orhan, hikayesiyle samimiyetinizi arttırdığınız, başarılarıyla gururlandığınız ve parlak kariyerinin ışığıyla sadece bugününüzü değil, geleceğinizi de aydınlattığınız sanatçılardan. Üst üste iki kez Eczacıbaşı Beste Yarışması’nda birinci olma başarısı gösteren Murat Cem Orhan, 11 Aralık Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda özel bir performansla izleyicilerle buluşacak.

Sevinç, tutku, azim, kırgınlık ve tüm bu hisleri buluşturan müzik… Murat Cem Orhan’ın hikayesi tüm bunları kapsıyor.. İnandığı şeyin peşinden giderek önce İzmir Devlet Operası’na kabul edilen sonrasında azminin meyvesini alarak Brooklyn College Conservatory of Music’te yüksek lisans eğitimi alan Murat Cem Orhan, bu dönemde Carnegie Hall’de sahne alma sevincini de yaşadı.

Murat Cem Orhan, edebiyat eserlerinden ilham aldığı ödüllü bestesinin de yer alacağı 10 farklı eser ile piyanonun başına geçecek ve müzik severlere hafızalardan silinmeyecek bir konser verecek.

Solist Sanatçılar; Utku Bayburt ve Özgür Özaslan
Klarnet; Arda Serindağ,
Viyolonsel; Burak Ayrancı
Görsel Kurgusu;  Kutay Can Doğan
Bilgisayar Ses Tasarım ve Programlama; Cem Ergunoğlu

 

Program
Karayılan Hikâyesi
Kambur Kerim’in Hikâyesi
Arhaveli İsmail’in Hikâyesi
Manastırlı Hamdi Efendi ve Reşadiyeli Veli Oğlu Memet’in Hikâyesi
Kadınlarımız
İzmir Rıhtımından Akdeniz’e Bakan Nefer

 

We have a very special talent, Murat Cem Orhan. Murat Cem Orhan is one of the artists whose story makes us increase our sincerity, makes us proud with his successes and with the light of his brilliant career he doesn’t only brighten our today, he also brightens our future. Over and over he took the first place in Eczacıbaşı Composition Competition and on the evening of December 11,
Tuesday he will come together with audience in ENKA  Auditorium to give a special performance.
Joy, passion, tenacity, disappointment, music brings all these emotions together… Murat Cem Orhan’s story includes all of them… He followed his dreams, first he got accepted to İzmir State Opera then one of the fruits of his tenacity he made his postgraduate education in Brooklyn College Conservatory of Music, and also doing this period he tasted the joy of giving concerts in the
Carnegie Hall.
Murat Cem Orhan whose aim to be a good conductor and composer, will be on stage with his quartet project including Arda Serindağ (clarinet), Burak Ayrancı(cello), soloists Utku Bayburt and Özgür Özaslan. Performance’s visual fiction made by Kutay Can Doğan and computer voice design and programming made by Cem Etgunoğlu, Murat Cem Orhan will be performing with piano, it
will include Murat Cem Orhan’s piece which he influenced from precious literature works and won an award and his 10 different works. Murat Cem Orhan will give music-lovers an unforgettable concert.