Tadija ve Andrija Mincic Fagot ve Klarnet Workshop

Müzik / Oditoryum

Katılım: Ücretsiz

ekle 2015-11-26 16:30:00 2015-11-26 17:30:00 Avrupa/İstanbul Tadija ve Andrija Mincic - Fagot ve Klarnet Workshop İki parlak sanatçı, konser vermek için geldikleri ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmalarında genç müzisyenler ile buluşacak. Uluslararası yarışmalarda 12 birincilik ödülü bulunan fagot sanatçısı Tadija Mincic, müzik eğitimine Belgrad’da Prof. Mirko Isaeski ile başlamış, daha sonra Münih Hochschule’de Eberhard Marschall ile devam etmiştir. Şimdiye dek Yunanistan, Romanya, Slovenya, İtalya, Sırbistan, Almanya ve Avusturya’da konserler veren sanatçı, şu anda S[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

İki parlak sanatçı, konser vermek için geldikleri ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmalarında genç müzisyenler ile buluşacak.

Uluslararası yarışmalarda 12 birincilik ödülü bulunan fagot sanatçısı Tadija Mincic, müzik eğitimine Belgrad’da Prof. Mirko Isaeski ile başlamış, daha sonra Münih Hochschule’de Eberhard Marschall ile devam etmiştir. Şimdiye dek Yunanistan, Romanya, Slovenya, İtalya, Sırbistan, Almanya ve Avusturya’da konserler veren sanatçı, şu anda Salzburg Filarmoni’nin birinci fagotçusu olarak görev almakta ve Münih’te Elen Baumann’da hocalık yapmaktadır.

Andrija Mincic ise klarnet çalışmalarına Sırbistan’da Ante Grgin ile başlamış, Veljko Klenkovski, Ognjen Popovic, Mate Bekavac ve Francois Benda gibi sanatçılarla çalışmıştır. Uluslararası yarışmalarda başarılara imza atan sanatçı, İspanya, Yunanistan, İsviçre, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan ve Fransa’da konserler vermiştir. Andrija Mincic, Sofia Simfognieta’nın klarnet grup şefiğinin yanı sıra Niş Üniversitesi Müzik Fakültesi’nde hocalık yapmaktadır.

Avrupa’da yetenekleriyle kendilerinden söz ettiren bu iki sanatçı ile buluşma şansını yakalamak isteyen genç müzisyenleri bu Workshop’a bekliyoruz.