Tiyatro Öteki Hayatlar Persona

Tiyatro / Oditoryum

Bilet : 40 TL • Öğrenci: 20 TL

ekle 2019-04-10 20:30:00 2019-04-10 21:30:00 Avrupa/İstanbul Tiyatro Öteki Hayatlar - Persona Yazım: Ingmar Bergman Uyarlayan: H. Can Utku Sahneye Koyan: Yiğit Tuna Reji Asistanları: Y. Umut Talay, Fatih Marchal, Meriç G. Doğan Oynayanlar: Berrin Dinçer, Eda Erman Fotoğraflar: Emre Mollaoğlu Seslendirme: Zerrin Mete, Erhan Çene, Fatih Marchal Dekor ve Işık: Utku Kara, Hilal Polat Müzik: Deniz Cem Demir Afiş: Eylül Damla Uzun   Tiyatro Öteki Hayatlar, geçtiğimiz yıl 100. doğum yılı olan sinema ve tiyatro tarihinin kült yönetmeni Ingmar Bergman’ın ö[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Yazım: Ingmar Bergman
Uyarlayan: H. Can Utku
Sahneye Koyan: Yiğit Tuna
Reji Asistanları: Y. Umut Talay, Fatih Marchal, Meriç G. Doğan
Oynayanlar: Berrin Dinçer, Eda Erman
Fotoğraflar: Emre Mollaoğlu
Seslendirme: Zerrin Mete, Erhan Çene, Fatih Marchal
Dekor ve Işık: Utku Kara, Hilal Polat
Müzik: Deniz Cem Demir
Afiş: Eylül Damla Uzun
 

Tiyatro Öteki Hayatlar, geçtiğimiz yıl 100. doğum yılı olan sinema ve tiyatro tarihinin kült yönetmeni Ingmar Bergman’ın ölümsüz eseri “Persona”yı sahneye taşıyarak ustaya selam gönderiyor. İki karakter arasındaki bitmeyen kimlik çatışmasını konu alan “Persona”, sinematografik tiyatro adına algı sınırlarını zorlayan alternatif bir deneyim ile seyircilerle buluşuyor.

Dilin ve performatif gerekliliklerin güçlü bir estetikle sınandığı zamansız bir eser olan “Persona”, bireyin sosyal sınıfından bağımsız olarak, ona dayatılan kaderin dışına çıkma isteğini, tüm maskelerinden arınarak mı, yoksa yeni bir maskeyle mi gerçekleştireceği sorularına yanıt arıyor. Ingmar Bergman’ın unutulmaz başyapıtı “Persona”, 10 Nisan Çarşamba akşamı ENKA  Oditoryum sahnesinde hayat bulacak.

 

Tek perde, yaklaşık 60’ sürer.

16 yaş ve üzeri için uygundur.