Tüm yıla yayılan ve ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp ENKA Oditoryumu’nda sonlanan 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, usta sanatçıların yanı sıra genç yeteneklerin de yer aldığı bir program ile sanatseverleri karşılıyor. Geleceğin sanatçı ve seyircisini yetiştiren, yaratıcılığı ve özgür düşünceyi destekleyen ENKA Kültür Sanat, farklı disiplinlerden katılımcıları aynı programda buluşuyor.

31 yıldır sanatın sürekliliğine destek veren ENKA Kültür Sanat’ın ilklerin heyecanını ustaların manifestolarını birleştiren programında kimler var? Her dönem daimi sanatçımız olan Fazıl Say’ın iki farklı resitali, mor ve ötesi’nin akustik formattaki konseri, Serab Erener ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın kusursuz birlikteliği, Karsu’nun ruhu okşayan sesi, yıldızların altında Teoman klasikleri, büyülü sesleriyle Birsen Tezer ve Cem Adrian’ın eşsiz buluşması, sanatın iyileştirici gücünü sahneye taşıyan Barış için Müzik Orkestrası konserleri, Türk Halk Müziği eserlerini batı enstrümanları ile buluşturan Barabar’ın özgün yorumu, alternatif müziğin nabzını tutan Redd’in kalp atışı hızlandıran performansı, kusursuz klasik müzik üçlüsü Hexis’in ilk konser heyecanı, esen rüzgarı takip eden Pow’un dost meclisinden seslenişi, dünyaca ünlü Rus piyanist Andrey Pisarev’in Schubert’e saygı duruşu niteliğindeki resitali, AyşeDeniz Gökçin’in yenilikçi vizyonu programın müzikal tarafını renklendiriyor.

Adını taşıdığı klasik eserden günümüze uyarlanan “Don Kişot’um Ben”, 2. Dünya Savaşı’nda geçen mikro bir hikayeden sahneye taşınan kara komedi “Madde 22”, hep merak edilen sahne arkasını konu alan “Küllerin Arasından”, yemek masasından medya ve sanatı sorguya çeken aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir Mi?”, sezon boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Sanatçın iyileştirici gücüne inanarak hazırladığımız 31. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda görüşmek üzere.

 

10 Nisan Çar. 20:30

Tiyatro Öteki Hayatlar Persona

Tiyatro @ENKA Oditoryumu Bilet : 40 TL • Öğrenci: 20 TL

ekle 2019-04-10 20:30:00 2019-04-10 21:30:00 Avrupa/İstanbul Tiyatro Öteki Hayatlar - Persona Yazım: Ingmar Bergman Uyarlayan: H. Can Utku Sahneye Koyan: Yiğit Tuna Reji Asistanları: Y. Umut Talay, Fatih Marchal, Meriç G. Doğan Oynayanlar: Berrin Dinçer, Eda Erman Fotoğraflar: Emre Mollaoğlu Seslendirme: Zerrin Mete, Erhan Çene, Fatih Marchal Dekor ve Işık: Utku Kara, Hilal Polat Müzik: Deniz Cem Demir Afiş: Eylül Damla Uzun   Tiyatro Öteki Hayatlar, geçtiğimiz yıl 100. doğum yılı olan sinema ve tiyatro tarihinin kült yönetmeni Ingmar Bergman’ın ö[...] ENKA Oditoryumu ENKA Kültür Sanat info@enkasanat.org

Yazım: Ingmar Bergman
Uyarlayan: H. Can Utku
Sahneye Koyan: Yiğit Tuna
Reji Asistanları: Y. Umut Talay, Fatih Marchal, Meriç G. Doğan
Oynayanlar: Berrin Dinçer, Eda Erman
Fotoğraflar: Emre Mollaoğlu
Seslendirme: Zerrin Mete, Erhan Çene, Fatih Marchal
Dekor ve Işık: Utku Kara, Hilal Polat
Müzik: Deniz Cem Demir
Afiş: Eylül Damla Uzun
 

Tiyatro Öteki Hayatlar, geçtiğimiz yıl 100. doğum yılı olan sinema ve tiyatro tarihinin kült yönetmeni Ingmar Bergman’ın ölümsüz eseri “Persona”yı sahneye taşıyarak ustaya selam gönderiyor. İki karakter arasındaki bitmeyen kimlik çatışmasını konu alan “Persona”, sinematografik tiyatro adına algı sınırlarını zorlayan alternatif bir deneyim ile seyircilerle buluşuyor.

Dilin ve performatif gerekliliklerin güçlü bir estetikle sınandığı zamansız bir eser olan “Persona”, bireyin sosyal sınıfından bağımsız olarak, ona dayatılan kaderin dışına çıkma isteğini, tüm maskelerinden arınarak mı, yoksa yeni bir maskeyle mi gerçekleştireceği sorularına yanıt arıyor. Ingmar Bergman’ın unutulmaz başyapıtı “Persona”, 10 Nisan Çarşamba akşamı ENKA  Oditoryum sahnesinde hayat bulacak.

 

Tek perde, yaklaşık 60’ sürer.

16 yaş ve üzeri için uygundur.