7 Kasım Çar. 00:00

Tolga Salman & Kağan Korad Duo

Konser / Oditoryum

Bilet : 30 TL

ekle 2018-11-07 00:00:00 2018-11-07 01:00:00 Avrupa/İstanbul Tolga Salman & Kağan Korad Duo TR Geçtiğimiz yıl Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar konçertosunu seslendirmek üzere bir araya gelerek çeşitli orkestralar ile birlikte konserler veren Tolga Salman ve Kağan Korad ikilisi, yakaladıkları eşsiz müzikal buluşmayı 7 Kasım Çarşamba akşamı ENKA Oditoryumu’na taşıyacak.   Tolga Salman Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya'da tamamlayan Tolga Salman, Astor Piazzolla, Dino Saluzzi ve Orhan Avşar gibi modern tango müziğinin önd[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

TR Geçtiğimiz yıl Astor Piazzola’nın bandoneon ve gitar konçertosunu seslendirmek üzere bir araya gelerek çeşitli orkestralar ile birlikte konserler veren Tolga Salman ve Kağan Korad ikilisi, yakaladıkları eşsiz müzikal buluşmayı 7 Kasım Çarşamba akşamı ENKA Oditoryumu’na taşıyacak.

 

Tolga Salman

Klasik batı müziği eğitimini Türkiye ve Almanya’da tamamlayan Tolga Salman, Astor Piazzolla, Dino Saluzzi ve Orhan Avşar gibi modern tango müziğinin önde gelen bestecileri ve uyarlama ustalarının etkisiyle 2002 yılında bandoneon çalışmalarını otodidaktik olarak yoğunlaştırdı. Salman Hector Ulises Passarella Tipik Orkestrası’nın da içinde bulunduğu çok sayıda tecrübeli müzisyenle bir çok projeyi hayata geçiren Salman, senfonik müzik toplulukları ve önemli şeflerle solist bandoneonist olarak kişisel düzenlemelerinin de yer aldığı konserler verdi.

 

Kağan Korad

Müzikal eğitimine Bilkent Üniversitesi’nin Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde adım atan Kağan Korad, lisans ve sanatta yeterlik programlarından yüksek onur dereceleriyle mezun olma başarısı gösterdi. Müzikal kariyerinde uzun soluklu oda müziği guruplarıyla, Koblenz, Volos, Guitart, Naxos, Miami gibi büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer aldı. Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında birçok ülkede sayısız konser veren Korad, yer aldığı projelerde çokça eserin dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi.

 

Repertuvarlarını bandoneon ve gitar için bestelenmiş geçmişten günümüze uzanan Arjantin ezgileri ve klasik batı müziğinden nadide eserlerle süsleyen Tolga Salman ve Kağan Korad Duo, aynı zamanda Türk bestecilerden tango ve folklorik düzenlemelerle de dinleyicilere unutulmayacak bir bandoneon-gitar gecesi yaşatacak.

Program •

Astor PIAZZOLLA (1921-1992)
Histoire du Tango *
Bordel 1900
Cafe 1930
Nightclub 1960
Concert d’aujourd’hui

Seleccion de Tango Nuevo * “Solo Bandoneon”

Nejat BAŞEĞMEZLER (1950)
Vals *
Tango *

Ariel RAMİREZ (1921-2010) “Solo Gitar”
Alfonsina y el mar

Tomas GUBITSCH (1957)
Villa Luro

Fazıl SAY (1970) **

Andantino
Allegro Appassionata

*(Bandoneon) Arranged by: Tolga Salman

**Arranged by: Tolga Salman, Kağan Korad

 

EN Last year, Tolga Salman and Kağan Korad who came together to perform Astor Piazzola’s bandoneon and guitar concerto with various orchestras will perform that unique musical meeting to ENKA  Auditorium on the evening of Wednesday, November 7.

Tolga Salman
Tolga Salman who completed his classical west music education in Turkey and Germany, took his bandoneon works to a didactic level by the effects of modern tango music’s foremost composers such as; Astor Piazzolla, Dino Saluzzi, Orhan Avşar and adaptation masters. Salman has given life to so many projects with experienced musicians including Hector Ulises Passarella Typical Orchestra, he gave concerts with symphonic music groups and worked as a soloist bandoneonist with valuable conductors where solo arrangements performed.

Kağan Korad
Kağan Korad who started his musical education in Bilkent Music and Performing Arts Faculty, graduated with high honour from undergraduate and proficiency in art programme. His musical career consists of working with long term chamber music groups, performing as a concertist in great guitar festivals like Koblenz, Volos, Guitart, Naxos, Miami, being an academician and jury member. Kağan Korad gave numerous concerts in Europe, United States of America, Asia and Africa. He made world premieres of many pieces in the projects he has worked.
Tolga Salman and Kağan Korad Duo enrich their repertoire with precious pieces from classical western music and past to the present tunes of Argentine composed for bandoneon and guitar. And also they will perform pieces from Turkish composers with tango and folkloric arrangement to make unforgettable bandoneon and guitar night for the audience.