20 Haziran Çar. 00:00

TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası / TRT Istanbul Radio Light Music and Jazz Orchestra

Konser / Açıkhava

Tam / Adult: 60 TL • Öğrenci / Student: 30 TL

ekle 2018-06-20 00:00:00 2018-06-20 01:00:00 Avrupa/İstanbul TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası / TRT Istanbul Radio Light Music and Jazz Orchestra TR Ülkemizin en değerli caz müzisyenlerinin bir araya geldiği, yıllar içinde pek çok jenerasyona hitap eden, türünün ilk ve en önemli örneği olan TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Açıkhava’yı en canlı renkleriyle yeniden boyayacak. 1982 yılında kurulan ve her dönem seçkin müzisyenlerin eşlik ettiği orkestra, türler arası köprü niteliğindeki caz müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmak için konserlerine devam ediyor. “Big Band” kimlikleri ile TRT Hafif [...] Açıkhava ENKA Sanat info@enkasanat.org

TR Ülkemizin en değerli caz müzisyenlerinin bir araya geldiği, yıllar içinde pek çok jenerasyona hitap eden, türünün ilk ve en önemli örneği olan TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Açıkhava’yı en canlı renkleriyle yeniden boyayacak. 1982 yılında kurulan ve her dönem seçkin müzisyenlerin eşlik ettiği orkestra, türler arası köprü niteliğindeki caz müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmak için konserlerine devam ediyor. “Big Band” kimlikleri ile TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, bugüne kadar sayısız ulusal ve uluslararası etkinlikte ülkemizi başarıyla temsil etti. Bu zamansız orkestranın müzikal kimliklerini “ahenk” kelimesiyle tanımlamak mümkün. TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Şef Kamil Özler konuk solistler Bozkurt İlham Gencer ve Evrim Özşuca eşliğinde, ulusal ve evrensel eserlerden oluşan repertuarları ile Açıkhava izleyicileriyle bir araya gelecek.

EN Combining the country’s finest jazz musicians speaking out to generations throughout the years, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, being the first and most important of its kind, will brush our Open Air Theater with liveliest of colours. Formed in 1982 and joined each season by select musicians, the band continues to play their music serving as a bridge between many genres. The TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası (TRT Light Music & Jazz Orchestra) using their “Big Band” identity have represented our country succesfully in many national and international events.  İt is possible to label this timeless orchestra’s musical identity with the word “harmonious”. TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası lead by Sef Kamil Özler featuring vocals by Bozkurt İlham Gencer and Evrim Özşuca  will meet our audience with their repertoire including local and universal works.