“Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 80’lerden Günümüze Yolculuğu” paneli yayında

Haber

ekle 2020-12-31 00:00:00 2020-12-31 01:00:00 Avrupa/İstanbul “Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 80’lerden Günümüze Yolculuğu” paneli yayında “Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1980’lerden Günümüze Yolculuğu” başlıklı panel, Türkiye Tiyatrosu için önemli bir yere sahip olan Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün, akademik çalışmaların yanı sıra, 20 yıl boyunca direktör olarak görev yaptığı festivaldeki çalışmaları odağına alıyor. Panelde, festivale damgasını vuran yerli ya da ortak yapımların üretim süreçlerinde yer almış sanatçıların da katkılarıyla 1980’lerden g[...] ENKA Sanat info@enkasanat.org

“Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1980’lerden Günümüze Yolculuğu” başlıklı panel, Türkiye Tiyatrosu için önemli bir yere sahip olan Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün, akademik çalışmaların yanı sıra, 20 yıl boyunca direktör olarak görev yaptığı festivaldeki çalışmaları odağına alıyor. Panelde, festivale damgasını vuran yerli ya da ortak yapımların üretim süreçlerinde yer almış sanatçıların da katkılarıyla 1980’lerden günümüze ülkemiz tiyatro ikliminin şekillenmesinde Dikmen Gürün’ün ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin rolü ve etkileri görünür kılınıyor.

Kerem Karaboğa moderatörlüğünde gerçekleşen ve Genco Erkal, Özlem Hemiş, Kerem Kurdoğlu, Yeşim Özsoy, Şahika Tekand, Leman Yılmaz gibi değerli konuşmacıların yer aldığı panelde; İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü tarafından hazırlanan ve ENKA Sanat’ın katkılarıyla Doğan Kitap tarafından yayımlanan “Dikmen Gürün’e Yazılar” kitabının da lansmanı yapıldı.

>> Paneli YouTube üzerinden izlemek için tıklayın