7 Eylül Sal. 21:15

Fazıl Say Piyano Resitali

Konser / Açıkhava

: TL

ekle 2021-09-07 21:15:00 2021-09-07 22:15:00 Avrupa/İstanbul Fazıl Say - Piyano Resitali ENKA Sanat’ın daimi sanatçısı, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, pandemi döneminde repertuvarına eklediği J. S. Bach’ın “Goldberg Varyasyonları” eserinin tamamını Türkiye'de ilk kez ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda çalıyor. 1741 yılında bestelenen ve barok dönemin zirvesini temsil eden, 60 dakikalık bu başyapıt, piyano çalışta yenilikçi tekniklerin icadı niteliği taşıyor. Sanatçı ayrıca, pandemi döneminde bestelediği ve “en iyi eserim”[...] Açıkhava ENKA Sanat info@enkasanat.org

ENKA Sanat’ın daimi sanatçısı, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, pandemi döneminde repertuvarına eklediği J. S. Bach’ın “Goldberg Varyasyonları” eserinin tamamını Türkiye’de ilk kez ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda çalıyor. 1741 yılında bestelenen ve barok dönemin zirvesini temsil eden, 60 dakikalık bu başyapıt, piyano çalışta yenilikçi tekniklerin icadı niteliği taşıyor.

Sanatçı ayrıca, pandemi döneminde bestelediği ve “en iyi eserim” olarak tanımladığı son eseri “Yeni Hayat” Op. 99 piyano sonatını ENKAlı sanatseverler için seslendiriyor. İki bölümden  oluşan ve sanatçının yaşanan süreci müziğine yansıttığı eser, tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşamı durduran pandemi döneminin izlerinin silinmeye başladığı, insanlığın yeniden hayata döndüğü günleri anlatıyor.

Program:

J.S. Bach, “Goldberg Varyasyonları” (60′)

F. Say, “Yeni Hayat” Op. 99 Piyano Sonatı (15′)

 

Bilet Fiyatları: 200 TL – 180 TL / İndirimli:  120 TL