Açıkhava

ENKA Vakfı Sadi Gülçelik Spor Sitesi içinde yer alan ve 1984 yılında inşa edilen ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu, 2004 yılında yenilenerek çelik konstrüksiyon çatı sistemiyle çağdaş bir görünüme kavuştu.

1000 kişilik seyirci kapasitesiyle İstanbul’un önemli Açıkhava sahneleri arasında yer alan ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu, zengin teknik donanımı, yaklaşık sekiz metreye ulaşan yüksekliği ve kazandığı geniş hacmiyle, sahneden yararlanacak sanatçılara, güçlü bir oryantasyon sağlamaktadır.

Yenilenmiş kulis yapısı, geniş fuayesi, ücretsiz otoparkı, yeşillikler içinde korunaklı yapısıyla kendi organizasyonlarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra, farklı organizasyonlar için de kiralanabilen ENKA Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu, sanatçı ile seyircinin en sıcak buluştuğu mekân olarak anılıyor.

 

mimar

Dr. Emre Erkal

Ankara ve İstanbul’da mimarlık uygulamaları yapan Emre Erkal, Harvard Üniversitesi profesyonel mimarlık programından mezun olmuş, New York’ta Skidmore Owings & Merrill mimarlık ofisinde çalıştıktan sonre Türkiye’de Erkal Mimarlık bünyesinde çalışmalarına devam etmiştir. 1969 yılında kurulan Erkal Mimarlık ofisi, mimarlık ve kentsel tasarım yarışmalarında 11’i birincilik olmak üzere, 50’ye yakın ödül kazanmış, proje ve yapıları Ulusal Mimarlık Ödülleri almış ve finalist gösterilmiştir.

Emre Erkal mimarlık eğitimi öncesinde ODTÜ’den elektronik mühendisliği diploması almış, Bilkent ve Indiana Üniversiteleri ile Massachussetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) yüksek lisans ve doktora düzeyinde araştırmalarda bulunmuştur. Mimarlıkta doktora çalışmasını ise İTÜ’de tamamlamış, birçok üniversitede mimarlık, kentsel tasarım, teknoloji ve tasarım üzerine dersler vermiş, atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir. Dijital sanat ve tasarım konusunda ZKM – Karlsruhe, Mediamatic – Amsterdam, NAi (Hollanda Mimarlık Enstitüsü), Ars Electronica, ISEA, ZKM, SIGGRAPH ve İstanbul Bienali’nin de aralarında bulunduğu gibi birçok uluslararası kurum ve organizasyonun jüri üyelikleri yapmıştır ve katılımcı olarak işleri bulunmaktaktadır.