28 Temmuz Per. 21:15

Kral Übü Sarı Sandalye

Tiyatro / Açıkhava

1. Kategori: 90 TL • 2. Kategori: 70 TL • Öğrenci: 50 TL

ekle 2022-07-28 21:15:00 2022-07-28 22:15:00 Avrupa/İstanbul Kral Übü - Sarı Sandalye Yönetmen: Doğa Nalbantoğlu, Işık Tasarımı: Samet Acar, Özgün Müzik: Göksu Işık, Gökhan Öcal, Oyuncular: Canan Günaştı, Denizhan Çay, Emirhan Altunkaya, Emre Yıldızlar, Gökhan Öcal, Göksu Işık, Gül Doğa Selvi, İrem Kalaycıoğlu, Kayra Belen Yardımcı, Şeyiba Ceren Ülgen. 14+ / 90 dakika /  Tek Perde Prömiyeri Nisan ayında ENKA Oditoryumu’nda gerçekleşen Kral Übü, bu kez Açıkhava Tiyatrosu’na konuk oluyor. Edebiyat ve tiyatro tarihinin en önemli[...] Açıkhava ENKA Sanat info@enkasanat.org

Yönetmen: Doğa Nalbantoğlu, Işık Tasarımı: Samet Acar, Özgün Müzik: Göksu Işık, Gökhan Öcal, Oyuncular: Canan Günaştı, Denizhan Çay, Emirhan Altunkaya, Emre Yıldızlar, Gökhan Öcal, Göksu Işık, Gül Doğa Selvi, İrem Kalaycıoğlu, Kayra Belen Yardımcı, Şeyiba Ceren Ülgen.

14+ / 90 dakika /  Tek Perde

Prömiyeri Nisan ayında ENKA Oditoryumu’nda gerçekleşen Kral Übü, bu kez Açıkhava Tiyatrosu’na konuk oluyor. Edebiyat ve tiyatro tarihinin en önemli metinleri arasında yer alan oyun, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onun yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesine odaklanıyor. Metin, ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in Macbeth, Hamlet ve Kış Masalı oyunlarına pek çok gönderme içerirken, tarihteki tüm zorba ve diktatörlere selam niteliği taşıyor.