9 Nisan Paz. 16:00

ENKA SAHNE GALA KONSERİ

Konser / Oditoryum

Tam: 150 TL • İndirimli: Ücretsiz

ekle 2023-04-09 16:00:00 2023-04-09 17:00:00 Avrupa/İstanbul ENKA SAHNE GALA KONSERİ Sanat Yönetmeni: Cihat Aşkın Danışma Kurulu Efdal Altun, Cihat Aşkın, Gökhan Aybulus, AyşeDeniz Gökçin, Fazıl Say, Dilbağ Tokay Korrepetitör: Çağdaş Özkan ENKA Sanat, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, saygıdeğer iş insanı ve ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’yı her yıl Nisan ayında, onun vizyonundan hareketle klasik müzik sanatçılarının eşsiz performanslarıyla anıyor. Bu yılki anma etkinliklerinin ilkini, klasik müziğin genç ye[...] Oditoryum ENKA Sanat info@enkasanat.org

Sanat Yönetmeni: Cihat Aşkın Danışma Kurulu Efdal Altun, Cihat Aşkın, Gökhan Aybulus, AyşeDeniz Gökçin, Fazıl Say, Dilbağ Tokay Korrepetitör: Çağdaş Özkan

ENKA Sanat, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, saygıdeğer iş insanı ve ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’yı her yıl Nisan ayında, onun vizyonundan hareketle klasik müzik sanatçılarının eşsiz performanslarıyla anıyor. Bu yılki anma etkinliklerinin ilkini, klasik müziğin genç yeteneklerini izleyiciyle buluşturan ENKA Sahne Gala Konseri oluşturuyor. “Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla oluşturulan proje üçüncü yılında, Danışma Kurulu’nun önerdiği yeni genç yetenekleri sanatseverlerle eşsiz bir konserde bir araya getiriyor.

Sanat Yönetmenliği’ni Cihat Aşkın’ın üstlendiği ENKA Sahne Gala Konserinde bu yıl genç yetenekler Derya Köftecioğlu (arp), Atahan Dinç (keman), Ela Talay (arp), Can Saraç (piyano), Taylan Süha Yeşil (keman), Adil Kerem Ünal (piyano) ve Ali İlhan Çeliksu (viyolonsel) sahne alacak. Genç sanatçılara, Akademisyen ve Piyanist Çağdaş Özkan Korrepetitör olarak eşlik edecek.

ENKA Sahne Gala Konseri’nin görüntü çekimleri bu yıl bir kez daha ünlü belgesel yönetmeni Selçuk Metin, ses kaydı ise Can Aykal tarafından gerçekleştirilecek. Profesyonel ses ve görüntü kayıtları sanatçıların portföylerine katkı sağlamak amacıyla sanatçılara hediye edilirken, Gala Konseri, 22 Nisan Cumartesi günü ENKA Sanat’ın Youtube kanalından tüm sanatseverlerin izlenimine açılacak.

Sanatçı biyografileri için tıklayınız 

 

Repertuar: 

 

Adil Kerem Ünal (Piyano)

Johann Sebastian Bach, Prelude and Fugue BWV 847 Do Minor

Johannes Brahms, Rhapsody No.2

Frederic Chopin, Etude No.14 Opus 25 No 1

 

Derya Köftecioğlu (Arp)

Camille Saint-Saëns, Fantasie pour Harpe, Op.95

Marcel Tournier, Images, Suite No 1, Lolita la danseuse, Op.29

 

Taylan Süha Yeşil (Keman)

Fritz Kreisler, Prelude and Allegro

Ottokar Novacek, Perpetuum Mobile Op. 5 No 4

 

Ali İlhan Çeliksu (Viyolonsel)

Felix  Mendelssohn, Lied ohne Worte, Op.109

David Popper, Concert Polonaise Op.14

 

Atahan Dinç (Keman)

Antonio Vivaldi, Mevsimler Konçerto dizisinden “Kış Mevsimi”

Jules Massenet, Meditasyon

 

Ela Talay (Arp)

Claude Debussy, Deux Arabesques No 1

Carlos Salzedo, Chanson dans la nuit

Alphonse Hasselmans, Follets

 

Can Saraç (Piyano)

Frederic Chopin, Scherzo Op.31

Franz Liszt, Transcendental Etude no.10

 

(Arasız, yaklaşık 90 dakika)